Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 13 stycznia 2017

Trzy pojedynki sąsiadów

Kibiców śledzących zmagania PGNiG Superligi kobiet czekają w sobotę dwa niezwykle ciekawie zapowiadające się pojedynki. Pogoń Baltica podejmie Metraco Zagłębie, natomiast MKS Selgros zmierzy się z Vistalem. Trzecim równie interesującym spotkaniem będzie starcie Olimpii-Beskid z UKS PCM.

13. kolejka / 14.01.2017 / godz. 16:00

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

vs

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

Góralki staną przed szansą ucieczki z dolnych rejonów tabeli. Do Nowego Sącza przyjedzie ich bezpośredni rywal w walce o utrzymanie, UKS PCM Kościerzyna. Oba zespoły nie radzą sobie zbyt dobrze, mając kolejno trzy i cztery punkty. W 2. kolejce spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem. Tym razem nowosądeczanki mierzą w całą pulę, by przy dobrym układzie pozostałych meczów awansować w ligowej stawce. Przyjezdne, chcąc nawiązać walkę, muszą poprawić swoją skuteczność, bowiem ta – w ostatnim starciu z Akademiczkami z Gdańska – całkowicie zawiodła.

13. kolejka / 14.01.2017 / godz. 16:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

vs

METRACO ZAGŁĘBIE
LUBIN

Metraco Zagłębie Lubin walczyć będzie o zbliżenie się do czołowej trójki. Podopieczne Bożeny Karkut wciąż znajdują się tuż za podium, jednak ewentualne zwycięstwo w sobotę pozwoli im zrównać się z najbliższym rywalem, czyli Pogonią Baltica.

Zespół prowadzony przez Adriana Struzika zrobi jednak wszystko, by punkty pozostały w Szczecinie. Poniekąd będzie to rewanż za przyznany Miedziowym walkower, więc mobilizacja i wola zwycięstwa jest jeszcze większa. W ostatniej kolejce Pogoń nie miała problemów z wygraną nad beniaminkiem z Kobierzyc, dzięki czemu zespół mógł przećwiczyć niektóre schematy i każda z zawodniczek otrzymała szansę gry. W sobotę okaże się, czy gospodynie wykorzystały tę okazję.

13. kolejka / 14.01.2017 / godz. 18:00

MKS SELGROS
LUBLIN

vs

VISTAL
GDYNIA

Mistrzynie Polski rozegrają drugie w tym roku ligowe spotkanie przed własną publicznością. Tym razem rywal będzie o wiele bardziej wymagający, bowiem do Lublina przyjedzie Vistal Gdynia. Celem zespołu Nevena Hrupeca jak zwykle jest tylko najwyższa lokata i aby go zrealizować konieczne jest zdobycie dwóch punktów w meczu na szczycie.

Gdynianki to zespół, który przoduje ligowej stawce. Podopieczne Pawła Tetelewskiego żądne są zwycięstwa, by wypracować sobie nieco większą przewagę i umocnić się na pierwszej pozycji. Zadanie nie będzie jednak należało do łatwych, choć w pierwszej rundzie Vistal udowodnił, że jest w stanie pokonać utytułowane rywalki. Kibice z Pomorza liczą na powtórkę.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: