-:-

Dodano: 23 października 2019

Triumf koszalinianek

Drugie zwycięstwo w sezonie 2019/2020 mają na koncie szczypiornistki zespołu Piłka Ręczna Koszalin. W meczu 6. kolejki PGNiG Superligi pokonały na swoim parkiecie drużynę KPR Ruch Chorzów 30:22.

Na początku spotkania koszalinianki miewały problemy z trafieniem do bramki przeciwniczek, natomiast chorzowianki wykazywały się skutecznością w rzutach karnych. Dzięki temu w 6. minucie prowadziły 3:1. Zaniepokojona Anita Unijat, trenerka Piłka Ręczna Koszalin postanowiła wtedy poczynić zmiany w składzie i wprowadziła na parkiet doświadczone zawodniczki, Paulę Mazurek oraz Hannę Rycharską, wielokrotną reprezentantkę Polski. W 8. minucie karą dwóch minut została ukarana Katarzyna Masłowska z Ruchu. Osłabienie w zespole gości wykorzystała grająca od tego sezonu w barwach koszalińskiego zespołu Ukrainka, Iullia Andriichuk, zapisując na koncie swojej ekipy dwie bramki. Później do polepszenia sytuacji gospodyń meczu przyczyniła się także występująca od tego sezonu w biało-zielonych barwach Natalia Volovnyk. W budowie przewagi pomogły też Gabriela Urbaniak oraz Hanna Rycharska. W 17. minucie było 8:5 na korzyść koszalinianek. Do końca pierwszej połowy zespoły prowadziły wyrównaną walkę, przy czym miejscowa ekipa utrzymywała prowadzenie. W obu zespołach nie obyło się jednak bez kilku prostych błędów i problemów ze skutecznością. Do przerwy było 15:11 na korzyść koszalinianek.

Wraz z początkiem drugiej połowy spotkania jego warunki zaczęła dyktować drużyna gości, której udało się zmniejszyć różnicę bramek. Koszalinianki prowadziły już tylko 15:14. Szkoleniowiec miejscowego zespołu poprosiła w 37. minucie o czas dla swojego zespołu. „Biało-zielone” zaczęły zdobywać bramki. Dziesięć minut później prowadziły już wyraźnie 22:15. Tym razem zdenerwował się Michał Boczek, trener KPR Ruch Chorzów i udzielił reprymendy swojej drużynie. Ta niewiele pomogła, bo chorzowianki nadal miały problemy ze skutecznością. Nie wykorzystały też szansy na bramkę z rzutu karnego. Dopiero na kilka minut przed końcem spotkania trzy bramki z rzędu zdobyła bramkostrzelna zawodniczka Ruchu, Żaneta Lipok. To jednak nie przeszkodziło koszaliniankom w zapisaniu na koncie drugiego zwycięstwa w sezonie. Warto zaznaczyć, że był to kolejny doskonały występ bramkarki koszalińskiej drużyny, Aleksandry Sach.

Za główne minusy naszego dzisiejszego występu uznaję to jak rzucałyśmy z drugiej linii i ogrom błędów, które popełniłyśmy. Poza tym nie było dziś z nami Magdaleny Drażyk, naszej głównej środkowej, ale to nas nie usprawiedliwia, bo za dużo było dziś tych naszych błędów. Mamy jednak nadzieję na zwycięstwo w kolejnym meczu – podsumowała Agnieszka Piotrkowska, reprezentująca Ruch Chorzów.

Moim zdaniem pierwsza połowa była dość wyrównana, ale tak naprawdę „obudziłyśmy się” dopiero po zmianie stron boiska. W przerwie dostałyśmy kilka cennych podpowiedzi od trenerów i uważam, że to zaowocowało zwycięstwem. Wygrałyśmy ośmioma bramkami, więc może się wydawać, że to dużo, jednak przeciwnik wcale nie był taki łatwy do pokonania – stwierdziła Dominika Han, reprezentująca barwy Piłka Ręczna Koszalin.

Po spotkaniach 6. kolejki szczypiornistki zespołu Piłka Ręczna Koszalin zajmują 6. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Natomiast zawodniczki drużyny KPR Ruch Chorzów pozostają na ósmym, ostatnim miejscu bez zdobyczy punktowej.