Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 29 października 2016

Superliga: Twierdza Szczecin zdobyta

2016.10.29 Szczecin Hala Sportowa Pilka Reczna PGNiG Superliga Kobiet 2016/2017 Pogon Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin N/z  Foto Szymon Gorski / PressFocus 2016.10.29 Szczecin Hala Sportowa Women handball PGNiG Superliga season 2016/2017 Pogon Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin Credit: Szymon Gorski / PressFocus

W hicie 8. kolejki PGNiG Superligi kobiet MKS Selgros Lublin wygrał na wyjeździe z Pogonią Baltica Szczecin, 25:21. Jest to pierwsza porażka zespołu Adriana Struzika w tym sezonie.

Rywalizacja Pogoni z MKS-em nie bez powodu nazywana była hitem kolejki. Naprzeciw siebie stanęły bowiem wicemistrzynie i mistrzynie kraju, co zapowiadało nie lada emocje. Kibice, którzy tego dnia wybrali się na halę byli świadkami widowiska na dobrym poziomie. Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, jednak szczecinianki poprawiły grę w defensywie i także za sprawą świetnie dysponowanej Adrianny Płaczek zdołały wyjść na prowadzenie. Lublinianki miały więc problem z umieszczeniem piłki w bramce gospodyń.

W drugiej odsłonie ponownie dał o sobie znać brak skuteczności w ataku, a konkretnie kłopot z wypracowaniem dogodnej pozycji rzutowej. W poczynaniach zawodniczek obu zespołów widoczne były emocje towarzyszące żądzy zwycięstwa. Efektem były coraz częstsze błędy własne, na czym wraz z upływem czasu korzystały lublinianki. Po serii pomyłek Pogoni, MKS wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał aż do ostatniego gwizdka sędziów.

8. kolejka / 29.10.2016 / godz. 16:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

21 (12)

vs

MKS SELGROS
LUBLIN

25 (11)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: