Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 7 stycznia 2017

Superliga: Pomorskie derby dla Łączpolu

Pierwszy mecz PGNiG Superligi Kobiet  w 2017 roku dla AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały w sobotę (7 stycznia) derbowe spotkanie z UKS PCM Kościerzyna 29:21 (15:9).

Zawodniczki Łączpolu mają jak na razie sposób na UKS, bo wygrały wszystkie dotychczasowe cztery bezpośrednie pojedynki w PGNiG Superlidze. W sobotę odniosły najwyższe zwycięstwo, choć w pierwszym kwadransie gospodynie dzielnie dotrzymywały im kroku. Przed przerwą AZS odskoczył jednak na prowadzenie 15:9 i w drugiej połowie mógł spokojnie kontrolować przebieg gry.

Po zmianie stron przyjezdne dyktowały warunki gry. Świetnie broniła Renata Kajumowa, a w ataku dobrze dysponowana była Karolina Kalska. W 51. minucie przewaga Łączpolu wzrosła do stanu 25:16 i jasne było, że UKS nie zdoła już odwrócić losów spotkania.

Wygrana w Kościerzynie jest dla AZS-u o tyle cenna, że to dopiero drugi wyjazdowy triumf drużyny w tym sezonie. Dla kościerskiego zespołu to z kolei siódma ligowa porażka z rzędu, a już dziesiąta w całych rozgrywkach.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 16:00

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

21 (9)

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

29 (15)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: