-:-

Dodano: 9 listopada 2016

Superliga: Pogoń Baltica wygrywa i goni liderów

Siódmą wygraną w ósmym ligowym meczu odniosły w środę szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin. Wicemistrzynie kraju wygrały zaległe spotkanie 7. kolejki z Olimpią-Beskid Nowy Sącz (33:28) i do liderek z Gdyni i Lublina tracą już tylko dwa punkty.

Dzięki zwycięstwu w Nowym Sączu Pogoń umocniła się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Zawodniczki Adriana Struzika w ośmiu meczach zgromadziły 14 punktów i już w nadchodzący weekend mogą zrównać się dorobkiem z plasującymi się wyżej Vistalem i MKS Selgrosem. Olimpia-Beskid z kolei z czterema oczkami na koncie jest dziesiąta.

Dla małopolskiego zespołu przegrana z Pogonią była piątą z rzędu, a ogółem szóstą porażką w sezonie. Mimo ambitnej postawy „Góralki” nie były w stanie dorównać przyjezdnym. Szczecińska drużyna po upływie pierwszego kwadransa przejęła inicjatywę i między 18. a 27. minutą powiększyła przewagę ze stanu 10:8 do 17:11.

W drugiej połowie Pogoń kontrolowała przebieg zawodów, choć gospodynie kilkukrotnie zdołały zbliżyć się do rywalek na dystans trzech trafień. Ostatni raz udało się im to w 51. minucie (25:28), ale już sześć minut później przyjezdne wygrywały 33:27.  Olimpii nie pomógł świetny występ Agnieszki Leśniak, która rzuciła 11 bramek.

7. kolejka – zaległy mecz / 09.11.2016 / godz. 16:00