-:-

Dodano: 7 stycznia 2017

Superliga: Piotrcovia wciąż na ostatnim miejscu

Piotrcovia Piotrków Trybunalski nie poprawiła swojej pozycji w tabeli PGNiG Superligi w 12. kolejce zmagań. Zawodniczki Rafała Przybylskiego uległy Kram Startowi Elbląg 27:33 (14:16).

Dla piotrkowskiej drużyny to nie tylko dziesiąta porażka w obecnych rozgrywkach, ale też siódma przegrana w ośmiu ostatnich meczach z Kram Startem.

W sobotę podopieczne Przybylski prowadziły wyrównaną walkę z rywalkami przez blisko pół godziny. Tuż przed przerwą przyjezdne odskoczyły jednak na dwubramkowe prowadzenie (16:14), a po zmianie stron przejęły inicjatywę. Piotrcovia szukała szans na odrobienie strat, ale na 12 minut przed końcem rywalizacji przegrywała już 20:27.

Zwycięstwo w Piotrkowie Trybunalskim było piątym ligowym triumfem Kram Startu z rzędu. Zawodniczki Andrzeja Niewrzawy trzymają kontakt z czołówką i mimo dopiero 5. miejsca, do lidera tracą zaledwie cztery oczka.

12. kolejka / 07.01.2017 / godz. 17:00