-:-

Dodano: 1 października 2016

Superliga: pierwsze punkty KPR-u Kobierzyce!

KPR Kobierzyce z premierową wygraną w sezonie! Szczypiornistki beniaminka PGNiG Superligi w ostatnim sobotnim meczu 5. kolejki wygrały na wyjeździe z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 28:27. Bohaterką przyjezdnych została Elżbieta Wesołowska.

Zawodniczki Olimpii-Beskid przystępowały do spotkania w roli faworytek. Już pierwsze minuty udowodniły, że rywalizacja z KPR-em Kobierzyce nie będzie tak łatwa, jak przypuszczano. Beniaminek prowadził z gospodyniami wyrównaną grę i nawet zdołał odrobić niewielką przewagę nowosądeczanek, które mimo wszystko do szatni schodziły mając jedną bramką więcej.

W drugiej połowie wynik wciąż oscylował wokół remisu. Na prowadzeniu były Góralki, na co prośbą o przerwę zareagował Tomasz Folga. Jego podopieczne w dalszym ciągu walczyły o pierwsze punkty w sezonie, a do celu przybliżać je miała dobra gra trio: Mączka, Skalska i Wesołowska. Dzięki trafieniu ostatniej z nich KPR wyszarpał punkty tuż przed zakończeniem spotkania i cieszył się z ważnego zwycięstwa.

5. kolejka / 01.10.2016 / godz. 20:00