-:-

Bez kategorii
Dodano: 1 października 2016

Superliga: mistrzynie rozbiły KPR Jelenia Góra

Pogromem zakończył się sobotni mecz 5. kolejki PGNiG Superligi Kobiet w Jeleniej Górze. Szczypiornistki miejscowego KPR-u poległy w starciu z mistrzyniami Polski, MKS-em Selgros Lublin, aż 14:35. Lubelski zespół już w pierwszej połowie rzucił więcej bramek, niż gospodynie przez 60 minut gry.

Mecz całkowicie ustawiła pierwsza połowa, po której MKS wygrywał już 16:8. Mistrzynie kraju od początku spotkania dyktowały warunki gry. Szybkie trafienia Marty Gęgi i Katarzyny Kozimur wysunęły przyjezdne na prowadzenie 3:0, które w 22. minucie wzrosło do stanu 15:5. Gospodynie bezskutecznie próbowały znaleźć sposób na defensywę rywalek, a MKS niemal po każdej nieudanej akcji KPR-u wyprowadzał kontry. W tych brylowały Agnieszka Kowalska i Dagmara Nocuń.

Pierwsza z nich rzuciła siedem bramek i była najlepszą strzelczynią lubelskiej drużyny. Nocuń zdobyła z kolei pięć goli – tyle samo co Alesia Migdaliowa i Kamila Skrzyniarz. W drugiej połowie przewaga MKS-u szybko wzrosła do 15 trafień, a w końcówce przekroczyła 20 bramek. Zwycięstwo pozwoliło drużynie Sabiny Włodek i Moniki Marzec awansować na 1. miejsce w tabeli. KPR natomiast spadł na ostatnią pozycję, po tym jak swój mecz w Nowym Sączu wygrał beniaminek z Kobierzyc.

5. kolejka / 01.10.2016 / godz. 16:00