-:-

Dodano: 5 marca 2017

Superliga: kontrolowany triumf Metraco Zagłębia

Metraco Zagłębie Lubin nie zwalnia tempa. W niedzielnym meczu 20. kolejki PGNiG Superligi podopieczne Bożeny Karkut pewnie pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 31:23 (17:10).

To już piętnaste zwycięstwo Miedziowych w rozgrywkach. Zespół z Dolnego Śląska jest ostatnio w świetnej formie – niedzielny triumf to ich piąta wygrana w sześciu ostatnich ligowych potyczkach.

Dzięki zwycięstwu nad Piotrcovią, Zagłębie powróciło na trzecie miejsce w tabeli. Zawodniczki trener Karkut losy spotkania rozstrzygnęły już w pierwszej połowie, po której wygrywały 17:10. Decydujący okazał się fragment między 9. a 15. minutą, gdy gospodynie odskoczyły rywalkom ze stanu 3:3 na prowadzenie 9:4.

Piotrcovia przegrała w niedzielę po raz czternasty w sezonie, ale jej sytuacja w tabeli nie jest zła. Podopieczne Rafała Przybylskiego mają aż pięć punktów przewagi nad pozycją spadkową i o trzy oczka więcej od okupującego miejsce barażowe KPR-u Jelenia Góra.

20. kolejka / 05.03.2017 / godz. 16:00