Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 25 września 2016

Superliga: hit dla Zagłębia! Łączpol wciąż liderem

Kram Start Elbląg zatrzymany! Dotychczasowe liderki tabeli PGNiG Superligi poległy w niedzielę na Dolnym Śląsku, gdzie w meczu 4. kolejki przegrały z Metraco Zagłębiem Lubin 28:31 (16:16). Nowym liderem został AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

To pierwsza porażka elbląskiego zespołu w sezonie. Po trzech kolejkach rozgrywek podopieczne Andrzeja Niewrzawy przewodziły tabeli, lecz w sobotę wyprzedził je wspomniany już zespół z Gdańska. By powrócić na 1. miejsce, Start musiał wywieźć w niedzielę z Lubina chociaż punkt. To było jednak niemożliwe.

Gospodynie po dwóch domowych porażkach – z Vistalem i Pogonią Baltica, tym razem wykorzystały atut własnego boiska. Szalę zwycięstwa przechyliły na swą stronę jednak dopiero w końcówce meczu – okres gry między 48. a 57. minutą wygrały aż 7:1 i kilkadziesiąt sekund przed ostatnią syreną mogły już świętować sukces. 

Wygrana nie poprawiła na razie pozycji Miedziowych w tabeli – zespół Bożeny Karkut jest ósmy, ale ma tyle samo punktów co będące wyżej Energa AZS Koszalin i Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Kram Start jest drugi.

4. kolejka / 25.09.2016 / godz. 16:00

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

31 (16)

vs

KRAM START
ELBLĄG

28 (16)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: