Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 14 stycznia 2017

Superliga: Hit dla mistrzyń Polski

W spotkaniu na szczycie lepszy okazał się zespół mistrza Polski, MKS Selgros Lublin. Podopieczne Nevena Hrupeca pokonały Vistal Gdynia, dzięki czemu zrównały się punktami z dotychczasowym liderem PGNiG Superligi kobiet.

Spotkanie zespołów z Lublina i Gdyni zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Do hali mistrza Polski przyjechał bowiem aktualny lider rozgrywek, który dzięki ewentualnemu zwycięstwu mógł zapewnić sobie przewagę nad kolejnymi drużynami w stawce. Sytuacja ta zmobilizowała MKS do mocnego początku, kiedy to kilka skutecznych akcji dało gospodyniom cztery trafienia przewagi. Vistal robił wszystko, co mógł, by nie stracić kontaktu z rywalem, ale lublinianki kontrolowały przebieg wydarzeń.

Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie. Gdynianki ambitnie walczyły o odrobienie strat i utrzymanie nadziei na korzystny rezultat. Najlepiej w ekipie Pawła Tetelewskiego prezentowała się Monika Kobylińska, jednak na kwadrans przed końcem do gry włączyła się skutecznie interweniująca Weronika Gawlik. Bramkarka MKS-u pozwoliła swoim koleżankom na zwiększenie przewagi i dwa punkty powędrowały na konto lublinianek.

13. kolejka / 14.01.2017 / godz. 18:00

MKS SELGROS
LUBLIN

26 (11)

vs

VISTAL
GDYNIA

21 (9)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: