-:-

Dodano: 12 listopada 2016

Superliga: derby Dolnego Śląska dla Metraco Zagłębia

Siódmą wygraną w sezonie odniosły w sobotę zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut w derbowym meczu 10. kolejki PGNiG Superligi pokonały KPR Jelenia Góra aż 40:25 (17:13).

Kibice Metraco Zagłębia Lubin mieli spore powody do radości. Bardzo mocny początek i mądrze rozegrane akcje sprawiły, że już w 8. minucie na tablicy widniało 9:2. Jeleniogórzanki, mimo braku swojej liderki Sabiny Kobzar, nie dawały za wygraną i dzięki ambitnej postawie doprowadziły do wyrównania. Duża w tym zasługa chociażby Joanny Załogi, jednak na przerwę KPR schodził ze stratą czterech bramek.

Druga połowa była już grą tylko do jednej bramki. Osłabione przyjezdne zaczęły popełniać błędy, które lubinianki wykorzystały bez większych skrupułów. Wraz z każdą kolejną minutą pewne już było, że derby Dolnego Śląska wygra miejscowe Metraco Zagłębie. Podopieczne Bożeny Karkut rozgromiły KPR, ostatecznie dochodząc do granicy czterdziestu bramek.

10. kolejka / 12.11.2016 / godz. 16:00