-:-

Dodano: 18 października 2016

Superliga: Adrianna Płaczek zrobiła różnicę

14.11.2015 SZCZECIN PILKA RECZNA PUCHAR EHF SEZON 2015/2016 WOMEN HANDBALL EHF CUP SEASON 2015/2016 ASC CORONA 2010 BRASOV - SPR POGON BALTICA SZCZECIN N/Z PLACZEK ADRIANNA FOT SZYMON GORSKI / PRESSFOCUS

W spotkaniu kończącym 6. kolejkę PGNiG Superligi kobiet Pogoń Baltica Szczecin pokonała AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, 27:18. O wyniku zadecydował bardzo dobry finisz oraz interwencje Adrianny Płaczek.

Kibice zgromadzeni w hali mogli czuć się usatysfakcjonowani. Co prawda na początku spotkania kontuzji nabawiła się Moniky Bancilon, co chwilowo miało przełożenie na postawę gospodyń, jednak całe szczęście uraz nie okazał się groźny. Dopiero po 21 minutach Pogoń wyszła na pierwsze w meczu prowadzenie, w czy duża zasługa bohaterki całęgo spotkania, Adrianny Płaczek. Mimo to gdańszczanki nie odpuszczały i utrzymywały się przy rywalkach.

W początkowej fazie drugiej połowy zawodniczki obu zespołów nie ustrzegły się prostych błędów. Sytuację szybciej opanowały podopieczne Adriana Struzika, choć dzięki trafieniom z drugiej linii Akademiczki w dalszym ciągu walczyły o korzystny dla siebie rezultat. Końcówka należała jednak do Pogoni, która wrzuciła wyższy bieg i odskoczyła przyjezdnym. Liczne kontrataki pozwoliły zwyciężyć różnicą aż dziewięciu bramek.

6. kolejka / 18.10.2016 / godz. 18:00