Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 lipca 2020

Startuje PGNiG Summer Superliga!

Rusza PGNiG Summer Superliga – cykl najbardziej prestiżowych zawodów w piłce ręcznej plażowej w Polsce! W ramach projektu rozegranych zostanie pięć turniejów mistrzowskich. Inauguracja odbędzie się już 10 lipca w Inowrocławiu, natomiast zwieńczeniem sezonu będzie finałowy turniej organizowany w dniach 14-16 sierpnia w Darłowie, po którym poznamy tegorocznych mistrzów Polski w plażowej odmianie szczypiorniaka. 

Terminarz turniejów PGNiG Summer Superligi

Na mocy umowy podpisanej pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A, a Fundacją Modern Sport, PGNiG S.A zostało już po raz czwarty strategicznym sponsorem cyklu. 

W wyniku podpisania nowej umowy w tegorocznym cyklu Mistrzostw Polski rozegrane zostaną turnieje w: 

● Inowrocławiu na obiektach OSiR (10-12 lipca); 

● Gdańsku na Lotos Stadionie Letnim (17-19 lipca); 

● Starych Jabłonkach na terenie Hotelu Anders (25-26 lipca); 

● Warszawie na terenie klubu Monta Beach Volley Club (7-9 sierpnia); 

● Darłowie na Plaży Wschodniej (14-16 sierpnia).

– Rozwój piłki ręcznej plażowej jest dla nas szczególnie istotny w kontekście ewentualnego włączenia jej do programu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jako Związek Piłki Ręcznej w Polsce patrzymy szeroko na tą dyscyplinę sportu kładąc nacisk nie tylko na rozgrywki seniorskie, ale także przywiązując coraz większą wagę do promocji “plażówki” wśród najmłodszych – stąd między innymi programy “zRęcznie Kręcimy na Piasku” czy tegoroczne wprowadzenie naszej dyscypliny do Systemu Sportu Młodzieżowego. Mamy jasno określoną strategię, którą od czterech lat realizujemy. PGNiG Summer Superliga stanowi ważny element naszego planu – przyznaje Marek Góralczyk dyrektor ds. piłki ręcznej plażowej ZPRP. 

PGNiG Summer Superliga to najważniejszy cykl turniejów piłki ręcznej plażowej w Polsce, uważany za drugi najbardziej prestiżowy tour na Starym Kontynencie. Dzięki konsekwentnej pracy Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Fundacji Moden Sport wspieranych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A projekt zyskał uznanie na mapie sportów plażowych nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Od 2017 roku, w blisko 20 turniejach PGNiG Summer Superligi wzięło udział ponad 30 klubów z 9 krajów mieszczących się na 3 kontynentach! 

Na przestrzeni ostatnich trzech lat impreza odbyła się w ponad 10 miejscowościach. W każdej z nich spotkała się z dużym zainteresowaniem kibiców. Tegoroczna edycja PGNiG Summer Superligi będzie szczególna jako jedna z pierwszych w Polsce imprez sportowych organizowanych w nowej rzeczywistości sanitarnej związanej epidemią wirusa COVID-19. 

– Bardzo cieszymy się, że mimo bardzo trudnej sytuacji w jakiej znalazł się cały świat sportu, możemy zainaugurować nasze rozgrywki. Wiem, że kilkuset zawodników i zawodniczek z utęsknieniem czekało na pierwsze mecze o punkty. Z tego miejsca chciałbym szczególnie podziękować za zaufanie i wsparcie w tym trudnym czasie wszystkim naszym partnerom i sponsorom, przede wszystkim firmie PGNIG. S.A, Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce oraz Superlidze za zaufanie i wiarę w świetlaną przyszłość piłki ręcznej plażowej. Możliwość rozegrania cyklu w tak specyficznych okolicznościach traktujemy nie tylko jako ogromne wyzwanie, ale przede wszystkim jako szansę na dalszy rozwój i promocję dyscypliny – podsumowuje Jakub Malinowski reprezentujący Fundację Modern Sport. 

W celu zapewnienia maksymalnego poziom bezpieczeństwa zawodnikom, kibicom i organizatorom każdy turniej zostanie rozegrany w odpowiednim reżimie sanitarnym adekwatnym do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Sportu. Szczegółowe wytyczne będą podawane do wiadomości bezpośrednio przed każdą imprezą.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: