Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 31 sierpnia 2018

Startuje nowy sezon rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet

W sobotę 1 września zainaugurowany zostanie nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet. Broniąca mistrzowskiego tytułu MKS Perła Lublin przed startem rozgrywek poważnie wzmocniła skład. Czy czekające na złoto już siedem lat Metraco Zagłębie Lubin zagrozi zespołowi Roberta Lisa? A może do gry włączy się Energa AZS Koszalin?

W lubelskim klubie uznano, że by obronić wywalczone kilka miesięcy temu dwa krajowe trofea, a przy okazji zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzyń, zespół wymaga wzmocnień. Stąd transfery: do MKS dołączyły Dunka Mia Moldrup oraz reprezentantki Polski Ewa Urtnowska, Patrycja Królikowska, Joanna Szarawaga i Aneta Łabuda.

Dwie ostatnie trafiły do Lublina z GTPR Gdynia, które w nowy sezon wchodzi pod nazwą „Arka”. W szeregach byłego mistrza kraju doszło do rewolucji. Oprócz wspomnianego duetu, zespół opuściły też Weronika Kordowiecka, Joanna Kozłowska i Patricia Matieli. Pierwsza z nich wyjechała na Węgry (jak Joanna Drabik z Perły), druga przeniosła się do Szczecina, a trzecia – do Metraco Zagłębia Lubin.

Miedziowe przystępują do nowego sezonu z wielkimi nadziejami. Oprócz Matieli, klub zakontraktował jeszcze jedną Brazylijkę, Raphaellę Priolli oraz Malwinę Hartman i Agnieszkę Kuźmicką. Na początek zawodniczki Bożeny Karkut czeka derbowy mecz z KPR Jelenia Góra.

Chorzowski Ruch podejmą z kolei szczypiornistki Energa AZS Koszalin, które poprzedni sezon zakończyły na trzeciej pozycji. W tym roku koszalinianki będą faworytkami do brązu – nie tylko ze względu na kadrowe problemy Arki i Startu Elbląg.

Drużynie Akademiczek zagrozić będzie chciała Pogoń, która zdecydowała się na włoski zaciąg – nowym trenerem zespołu został pracujący ostatnio we Włoszech Neven Hrupec, a do drużyny dołączyły też reprezentantki Italii Monika Pruenster i Bianca Del Balzo. Chorwat sprowadził też dobrze sobie znaną Ivanę Bozović, która wcześniej występowała pod jego wodzą w Lublinie. Czy to da Pogoni medal?

Wszystkie mecze inaugurującej sezon kolejki rozegrane zostaną w sobotę. Wspomnianą Pogoń czeka wyjazd do Kobierzyc. Ponadto Start wystąpi w Piotrkowie Trybunalskim, UKS PCM podejmie Koronę, a mistrzynie z Lublina ugoszczą Arkę.

1. kolejka PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2018/19:

UKS PCM Kościerzyna – Korona Handball Kielce / 1 września, godz. 15:00
Energa AZS Koszalin – KPR Ruch Chorzów / 1 września, godz. 16:30
KPR Gminy Kobierzyce – SPR Pogoń Szczecin / 1 września, godz. 17:00
MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – EKS Start Elbląg / 1 września, godz. 17:00
Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra / 1 września, godz. 17:00
MKS Perła Lublin – Arka Gdynia / 1 września, godz. 18:00

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: