-:-

Dodano: 3 grudnia 2021

Starcie z Serbią na otwarcie

Już dziś reprezentacja Polski prowadzona przed trenera Arne Senstada rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. Pierwszym rywalem Polek będzie drużyna Serbii.

Biało-Czerwone dotarł do Hiszpanii na ponad tydzień przed startem mistrzostw, gdzie rozegrały towarzyski turniej w Madrycie. Podopieczne trenera Arne Senstada przegrały z Niemkami 27:31 oraz wicemistrzyniami świata Hiszpankami 25:32. W ostatnim spotkaniu turnieju nasz zespół pokonał Słowację 35:24 przez co ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Następnie Polki przeniosły się do Walencji, gdzie spokojnie mogły przygotowywać się do mistrzostw. Z pewnością najważniejszą informacją przed pierwszym meczem jest fakt, iż wszystkie zawodniczki są zdrowe i w pełni gotowe na rozpoczynające się Mistrzostwa Świata.

Przedstawienie rywala:

Wicemistrzynie świata z 2013 roku w ostatnim okresie mocno przebudowały swój skład i na turnieju w Hiszpanii nie zobaczymy m.in. kapitan i najlepszej zawodniczki globu z 2013 roku – Andrei Lekic, a także Dragany Cvijic, Katariny Krpez-Slezak czy Sladany Pop-Lazić.

W ich składzie wciąż jest jednak wiele doświadczonych zawodniczek, które pamiętają smak wicemistrzostwa jak chociażby Jovana Stoiljković, czy bramkarka Jovana Risović.

Serbki na turniej w Hiszpanii awansowały dzięki dwukrotnemu pokonaniu Słowacji – 26:19 na wyjeździe i 32:25 u siebie.

Urodzony w Słowenii, 42-letni trener Uros Bregar mówi, iż głównym celem jaki stawia przed zespołem jest wyjście z grupy, a następnie próbowanie krok po kroku zajść jak najdalej.

Tuż przed startem turnieju w meczach towarzyskich Serbki dwukrotnie pokonały Macedonię Północną 33:28 i 20:19.