Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 20 stycznia 2017

Spotkanie na szczycie oraz walka o utrzymanie

Aż pięć spotkań rozegrają w sobotę zawodniczki PGNiG Superligi kobiet. Najciekawszym będzie pojedynek Vistalu Gdynia z Pogonią Baltica Szczecin, czyli drużyn znajdujących się na czele ligowej stawki. W Piotrkowie Tryb. zmierzą się natomiast dwa ostatnie zespoły tabeli.

14. kolejka / 21.01.2017 / godz. 16:30

KPR JELENIA
GÓRA

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

Akademiczki z Gdańska wybiorą się w podróż do Jeleniej Góry. Dla zespołu Edyty Majdzińskiej nie powinno to być duże wyzwanie, bowiem seria porażek KPR-u nie napawa optymizmem miejscowych kibiców. Ich drużyna zajmuje aktualnie dziewiątą pozycję, notując do AZS-u stratę aż dziesięciu punktów. Sobotni pojedynek nie zapowiada się więc emocjonująco i nikt nie będzie zdziwiony, jeśli powtórzy się wynik z 3. kolejki, kiedy to gdańszczanki wygrały różnicą dziesięciu bramek.

14. kolejka / 21.01.2017 / godz. 17:00

VISTAL
GDYNIA

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

Najciekawszym spotkaniem 14. kolejki będzie pojedynek Vistalu Gdynia z Pogonią Baltica Szczecin. Dwie czołowe ekipy polskiej ligi walczyć będą o niezwykle cenne punkty, które mogą decydować o kolejnych roszadach w stawce. Aktualny lider i jednocześnie gospodarz meczu, chcąc uzyskać przewagę i zapewnić sobie spokój w lidze, musi zdobyć komplet, tym samym rewanżując się za porażkę z listopada. Wtedy to, na własnym parkiecie, lepsze okazały się szczecinianki.

14. kolejka / 21.01.2017 / godz. 17:00

KPR KOBIERZYCE

vs

KRAM START
ELBLĄG

Beniaminek z Kobierzyc gościć będzie zespół Andrzeja Niewrzawy. W roli faworyta wystąpią właśnie elblążanki, które ze względu na panujący w tabeli ścisk muszą mieć się na baczności, by nie stracić miejsca w czołowej szóstce. KPR chciałby natomiast uniknąć powtórki z pierwszego spotkania obu zespołów, w którym Kram Start nie dał im żadnych szans na wyrównaną rywalizację i po bardzo dobrej drugiej połowie wygrał różnicą aż piętnastu bramek.

14. kolejka / 21.01.2017 / godz. 17:00

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

vs

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

W Piotrkowie Tryb. dojdzie do niezwykle ważnego spotkania zarówno dla miejscowej Piotrcovii jak i dla przyjezdnej Olimpii-Beskid. Dwa ostatnie miejsca, punkt różnicy i ciekawie zapowiadająca się walka o utrzymanie muszą być gwarantem wyrównanego pojedynku oraz ambitnej postawy zawodniczek obu zespołów. W listopadzie o tym, że dwa punkty powędrowały na konto ówczesnych gospodyń, zespołu z Nowego Sącza, zadecydowała tylko jedna bramka. Kto wie, czy i tym razem kibice będą musieli drżeć o wynik aż do ostatniego gwizdka.

14. kolejka / 21.01.2017 / godz. 18:00

MKS SELGROS
LUBLIN

vs

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

Mistrzynie Polski zmierzą się na własnym parkiecie z zespołem, który walczy w tym sezonie o utrzymanie. Do Lublina przyjedzie bowiem UKS PCM Kościerzyna i nic nie wskazuje na to, że w sobotę powróci do domu z jakąkolwiek zdobyczą punktową. Wynik inny, niż zwycięstwo MKS-u, byłby wielką niespodzianką. Lublinianki zdają sobie jednak sprawę z tego, że przeciwnik będzie walczyć i zamierza pokazać się z dobrej strony. Mobilizacja jest więc potrzebna.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: