Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 10 marca 2017

Sobota szczęśliwa dla przyjezdnych?

W sobotę kibice będą śledzić zmagania PGNiG Superligi kobiet w aż pięciu miastach. Wśród zespołów, które zmierzą się ze sobą w ramach 21. kolejki, w roli faworytów wystąpią przyjezdne. Walka o cenne punkty, która prawie dobiega końca, sprawia jednak, że każdy wynik jest możliwy.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 15:00

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

energa

Sobotnie zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej rozpoczną zawodniczki z Kościerzyny oraz Koszalina. W roli faworyta wystąpią przyjezdne, które dzięki bardzo dobrej postawie w ostatnich spotkaniach zapewniły sobie miejsce w czołowej szóstce. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad mistrzyniami Polski nastroje w zespole Anity Unijat są wyborowe. Celem na zakończenie fazy zasadniczej pozostaje jednak zachowanie piątej lokaty, o którą walczą z Pogonią Baltica Szczecin. Odmienny cel mają gospodynie, stojące przed trudną walką o ligowy byt.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 15:30

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

Ostatnia w tabeli Olimpia-Beskid zmierzy się z Akademiczkami z Gdańska. Góralki wciąż starają się uciec z miejsca grożącego pożegnaniem się z PGNiG Superligą, a jednym z kroków ku temu ma być spotkanie z AZS-em Łączpol AWFiS. Podopieczne Edyty Majdzińskiej również znajdą się w grupie walczącej o utrzymanie, jednak ich pozycja jest niezagrożona. Przewaga nad kolejnym w stawce KPR-em Kobierzyce zapewnia spokój, choć w zespole z Gdańska pozostaje niedosyt, że tak niewiele zabrakło, by wywalczyć miejsce w czołowej szóstce.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 17:00

KPR KOBIERZYCE

vs

VISTAL
GDYNIA

Beniaminek z Kobierzyc gościć będzie zespół prowadzony przez Pawła Tetelewskiego. Ze względu na ostatnie porażki MKS-u Selgros, Vistal stanął przed szansą zakończenia tej fazy rozgrywek na fotelu lidera. Gdynianki wiedzą, że podstawą muszą być zwycięstwa w dwóch najbliższych spotkaniach. Z takim też zamiarem pojadą na mecz z ósmym w tabeli KPR-em, który od dłuższego już czasu naprzemiennie notuje porażki i zwycięstwa. Wiele wskazuje na to, że passa ta zostanie przedłużona, a punkty pojadą do Gdyni.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 17:00

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

Notująca najlepsze w ostatnim czasie wyniki spośród zespołów z dolnych rejonów tabeli Piotrcovia spotka się z będącą w dołku Pogonią Baltica. Jeszcze niedawno szczecinianki miały szansę na pierwsze miejsce w tabeli, jednak ostatnie wyniki pokrzyżowały ich plany. Zeszłotygodniowe zwycięstwo nad drużyną z Kościerzyny nieco poprawiło morale i zagwarantowało miejsce w szóstce, ale w szeregach zespołu Adriana Struzika, szczególnie po środowej porażce w PGNiG Pucharze Polski, panuje niedosyt. Nastroje w obozie rywalek będą chciały wykorzystać piotrkowianki.

21. kolejka / 11.03.2017 / godz. 18:00

KPR JELENIA
GÓRA

vs

METRACO ZAGŁĘBIE
LUBIN

Ostatnim spotkaniem 20. serii będzie pojedynek w Jeleniej Górze. Do zespołu z dolnych rejonów tabeli przyjedzie Metraco Zagłębie Lubin, które po ostatnich korzystnych dla siebie wynikach liczy się w walce o pozycję lidera. Podopieczne Bożeny Karkut mają przed sobą dwa mecze z niżej notowanymi rywalami, więc ich zadaniem jest uniknąć niespodzianki. Tę sprawić będą chciały jeleniogórzanki, jednak patrząc na ostatnie wyniki będzie to zadanie trudne do wykonania.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: