Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 27 stycznia 2017

Sobota dniem wszystkim spotkań

Świadkami aż sześciu spotkań będą w sobotę kibice PGNiG Superligi kobiet. Piętnasta kolejka rozegrana zostanie bowiem tylko jednego dnia. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Jeleniej Górze, Elblągu oraz Koszalinie.

15. kolejka / 28.01.2017 / godz. 15:00

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

vs

VISTAL
GDYNIA

Bardzo dobrze spisujące się gdynianki pojadą do Kościerzyny i zmierzą się z miejscowym UKS-em. Bez wątpienia faworytem będą przyjezdne, które idą jak burza i dzięki zdobytym dwóm punktom będą mogły utrzymać się przy mającym taki sam dorobek liderze, MKS-ie Selgros Lublin. Dla zespołu Pawła Tetelewskiego będzie to możliwość przećwiczenia niektórych wariantów i wykorzystania zawodniczek, które na co dzień otrzymują mniej szans.

15. kolejka / 28.01.2017 / godz. 16:30

KPR JELENIA
GÓRA

vs

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

Ostatni zespół tabeli uda się w podróż do Jeleniej Góry. Tamtejszy KPR znajduje się co prawda trzy miejsca wyżej, jednak różnica dzieląca obie ekipy to tylko jeden punkt. Walka o utrzymanie toczy się więc w najlepsze i możliwe są wszelkie przetasowania w stawce. Ostatnie wyniki obu drużyn nie zachwycają i nie napawają optymizmem. Zawodniczki zarówno KPR-u jak i Olimpii-Beskid mają więc szansę na przełamanie długiej serii porażek.

15. kolejka / 28.01.2017 / godz. 17:00

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

vs

KPR KOBIERZYCE

Akademiczki z Gdańska podejmą na własnym parkiecie beniaminka z Kobierzyc. Ewentualne zwycięstwo zapewni drużynie prowadzonej przez Edytę Majdzińską przewagę nad Energą AZS Koszalin i nieco spokoju w perspektywie gry w czołowej szóstce. KPR natomiast walczy o utrzymanie, choć ze wszystkich drużyn z dołu tabeli może pochwalić się najlepszym dorobkiem.

15. kolejka / 28.01.2017 / godz. 17:00

KRAM START
ELBLĄG

vs

METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN

Podopieczne Andrzeja Niewrzawy gościć będą lubińskie Metraco Zagłębie. Dojdzie więc do pojedynku sąsiadów w tabeli, których dzielą tylko dwa punkty. Miedziowe, chcąc pozostać w walce o najwyższe cele muszą zwyciężyć i wrócić do domu z tarczą. Poniesione ostatnio dwie porażki sprawiły bowiem, że zespół Bożeny Karkut oddalił się od czołówki i wciąż musi gonić. Kram Start natomiast, w ostatniej kolejce, po świetnej pogoni w drugiej połowie pokonał Energę AZS Koszalin. Aby jednak zdobyć w sobotę jakiekolwiek punkty, nie może być mowy o przestojach w grze.

15. kolejka / 28.01.2017 / godz. 17:00
energa

ENERGA AZS
KOSZALIN

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

Na parkiet w Koszalinie wybiegnie siódmy i trzeci zespół tabeli. Wrześniowe spotkanie obu drużyn zakończyło się wysokim zwycięstwem Pogoni Baltica, która i tym razem będzie chciała narzucić własne warunki i wywieźć komplet, który pozwoli pozostać w czołówce. W ostatniej kolejce Akademiczki z Koszalina miały szansę na pokonanie Kram Startu, jednak fatalna postawa w drugiej części meczu uniemożliwiła radość po ostatnim gwizdku. Tym razem trzeba zagrać lepiej.

15. kolejka / 28.01.2017 / godz. 18:00

MKS SELGROS
LUBLIN

vs

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

Aktualne liderki tabeli podejmą na własnym parkiecie Piotrcovię Piotrków Tryb. Podopieczne Nevena Hrupeca mają więc szansę na piąte z rzędu zwycięstwo, które pozwoli im utrzymać się na pierwszym miejscu. Przyjezdne walczą natomiast o każdy punkt, by uciec z dołu tabeli. W sobotę powiększenie dorobku wydaje się jednak mało prawdopodobne i zaskoczeniem będzie wynik inny niż wygrana gospodyń.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: