-:-

Dodano: 7 lutego 2022

Sensacja w Lubinie, MKS FunFloor Perła wraca na fotel lidera

MKS Zagłębie Lubin niespodziewanie przegrało u siebie z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski, wykorzystały to zawodniczki MKS-u FunFloor Perły Lublin i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. Swoje mecze wygrały też KPR Gminy Kobierzyce i Młyny Stoisław Koszalin.

Sensacja w Lubinie

Do ogromnej sensacji doszło na początku 16. serii PGNiG Superligi Kobiet. MKS Zagłębie Lubin przegrało we własnej hali pierwszy raz od 49 meczów! Pogromczyniami „Miedziowych” okazały się szczypiornistki MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Pierwsza połowa to przewaga przyjezdnych, gospodynie po przerwie odrobiły straty, prowadziły 19:18 i straciły… siedem bramek z rzędu! Najwięcej – sześć goli – rzuciła Joanna Waga (Piotrcovia).

– Spotkanie miało fale, zaczęliśmy dobrze, było 10:5, dowieźliśmy to do końca pierwszej połowy. Źle zaczęliśmy drugą połowę, było dużo strat, niecelnych rzutów. Zagłębie poczuło krew, dogoniło i nawet nas przegoniło. Jednak chwała dziewczynom, że zagrały konsekwentnie w obronie, w ataku też były dobre momenty. Każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę, wygraliśmy obroną i tym, ze w pierwszej połowie nie pozwoliliśmy Zagłębiu rozwinąć skrzydeł – ocenił mecz trener zwycięskiego zespołu, Krzysztof Przybylski.

– Szkoda, że taki mecz nadszedł, bo sporo będzie nas teraz kosztowało, żeby znów być na szczycie tabeli. Meczów u siebie nie wolno przegrywać z nikim, a na pewno nie z niżej notowanym zespołem. Gratuluję Piotrcovii, mówiłam dziewczynom w szatni, że one dobrze zagrały już w Lublinie i tu będzie tak samo – oceniła Bożena Karkut, trenerka Zagłębia.

MKS FunFloor Perła Lublin wraca na fotel lidera. W Kobierzycach i Koszalinie wygrywają gospodynie

Potknięcie Zagłębia wykorzystały zawodniczki z Lublina, które wróciły na fotel lidera. Jednak o końcowy triumf nie było łatwo. Po pierwszej połowie prowadził Eurobud JKS Jarosław. Przyjezdne jednak po przerwie dość szybko odmieniły losy meczu, w 37. minucie przegrywały jeszcze 19:20, ale po sześciu bramkach z rzędu odskoczyły rywalkom. MKS FunFloor Perła nie dała sobie już wydrzeć wygranej i punkty pojechały do Lublina. Najskuteczniejsze w tym meczu były Magda Balsam (Eurobud JKS) oraz Romana Roszak (MKS FunFloor Perła), obie rzuciły po osiem goli.

Przez całe spotkanie KPR Gminy Kobierzyce prowadził z EKS-em Start. Elblążanki ciągle trzymały się blisko rywalek i przy odrobinie szczęścia mogły powalczyć o wygraną, jednak tak się nie stało. Najskuteczniejsze były Joanna Wołoszyk (EKS Start, 8 bramek) oraz Natalia Janas (KPR, 7 bramek). – Nasze błędy mogły wynikać ze zmęczenia. Chyba też za szybko chciałyśmy podawać piłki. Od samego początku wiedziałyśmy, że to będzie ciężkie spotkanie, w połowie sobie powiedziałyśmy, że musimy dłużej grać, bo to przyniesie nam sukces – oceniła mecz Janas.

Po pierwszej, udanej, połowie Suzuki Korona Handball mogła mieć nadzieję na zwycięstwo w Koszalinie. Po przerwie jednak kielczanki zagrały źle i nieskutecznie. Bohaterką meczu była Izabela Prudzienica, która dopiero co wróciła do Młynów Stoisław (w obliczu braku innych bramkarek) i dała swojemu zespołowi wygraną. – Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc zespołowi. Po to tu jestem, cieszę się z takiego debiutu po takiej przerwie – powiedziała bramkarka.

– Zabrakło nam skuteczności, w pierwszej połowie mogliśmy odskoczyć na 4 bramki, ale to się nie udawało i zespół z Koszalina dochodził nas na jedną bramkę. W drugiej połowie to my goniliśmy, udało się dojść do remisu, ale były nietrafione rzuty i drużyna z Koszalina wygrała – analizował przyczyny porażki Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball Kielce.

Wyniki:

MKS Zagłębie Lubin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:27 (9:14)

Młyny Stoisław Koszalin – Suzuki Korona Handball Kielce 28:25 (14:15)

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 22:20 (11:8)

Eurobud JKS Jarosław – MKS FunFloor Perła Lublin 25:32 (18:14)

Oglądaj wszystkie mecze PGNiG Superligi Kobiet w TVP Sport i Emocje.TV

Hitowe starcia w PGNiG Superlidze Kobiet transmitowane będą na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na platformie hybrydowej.

Pozostałe spotkania zobaczyć można na platformie Emocje.TV, oferującej dostęp internetowy do ponad 200 transmisji PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet w sezonie. Spotkania można obejrzeć w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Mecze można odtwarzać na komputerach, smartfonach, tabletach, a także smart TV.