-:-

Dodano: 12 maja 2021

Ruch stracił szanse na utrzymanie. Jarosław już bezpieczny

Tylko zwycięstwo przedłużało nadzieje Ruchu Chorzów na pozostanie w PGNiG Superlidze Kobiet. „Niebieskie” nie znalazły jednak sposobu na Eurobud JKS Jarosław. Po przegranej 29:37 nie mają już szans na opuszczenie ósmego miejsca.

Sylwia Matuszczyk Eurobud Grupa JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

W pierwszych 10 minutach wynik oscylował wokół remisu. Eurobud prowadził 2:1 po dwóch rzutach Aleksandry Zimny, za moment Ruch – dzięki Natalii Stokowiec i Karolinie Jasinowskiej – wyszedł na 3:2 (6. minuta). Jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie gospodyń w tym meczu.

Podopieczne Reidara Moistada w kolejnym fragmencie zaczęły uzyskiwać przewagę. Po akcjach Olesii Parandii odskoczyły na 7:4, a po rzutach z drugiej linii Katarzyny Kozimur i Martyny Żukowskiej – na 11:5. Trener Vit Teleky poprosił o przerwę. Przekazał zawodniczkom Ruchu, by wychodziły wyżej do rozgrywających Eurobudu.

Problemy Ruch miał jednak także w ataku. Między 9. a 20. minutą nie potrafił zdobyć bramki z gry (w tym fragmencie Katarzyna Wilczek wykorzystała dwa rzuty karne).

Później „Niebieskie” w końcu zaczęły znajdywać luki w obronie drużyny z Podkarpacia. Sprytem kilka razy błysnęła kapitan chorzowianek Wilczek (6 goli do przerwy). Po golach Ruch przegrywał 11:15 i 13:17. Różnica czterech trafień utrzymała się do końca tej części (14:18).

Niestety fatalny w wykonaniu Ruchu był początek drugiej połowy. Chorzowianki nie potrafiły powstrzymać Sylwii Matuszczyk. Obrotowa z Jarosławia zdobyła w ciągu czterech minut cztery gole, a przewaga przyjezdnych wzrosła do „plus osiem” (23:15 dla Eurobudu).

– Powiedzieliśmy coś sobie w szatni, a teraz gracie po swojemu – denerwował się podczas przerwy Vit Teleky. Jakby mało było problemów, „Niebieskie” same zafundowały sobie grę w osłabieniu. Karę za złą zmianę otrzymała Polańska, która zbyt wcześnie wbiegła na boisko.

Będąc w bardzo trudnej sytuacji, chorzowianki poderwały się jeszcze do odrabiania strat. Trafiały kolejno: Natalia Stokowiec, Jasinowska i Polańska. W 42. minucie zespół Vita Teleky’ego tracił pięć goli (20:25). Taka różnica utrzymywała się jeszcze dwanaście minut później, gdy bramkarka Patrycja Chojnacka (po raz drugi w meczu) wpisała się na listę strzelczyń – rzutem przez całe boisko (29:34). Jarosławianki często bowiem grały w drugiej połowie „siódemką” w polu.

Ostatnie minuty to już dominacja Eurobudu, który za sprawą Żukowskiej, Sandry Guziewicz i Zuzanny Mikosz przypieczętował sukces w Chorzowie i pozostanie w PGNiG Superlidze Kobiet. Ruch zaś stracił szanse na utrzymanie.

MVP meczu – Sylwia Matuszczyk (Eurobud JKS)