Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
5
M
3
6
S
2
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 listopada 2021

Rozpoczęło się zgrupowanie w Szczyrku

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku. Jest to ostatni etap przygotowań kadry przed wylotem do Hiszpanii, gdzie nasz zespół weźmie udział w towarzyskim turnieju w Madrycie, a następnie rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata.

Biało-Czerwone rozpoczęły treningi w niekompletnym składzie. W poniedziałek w Szczyrku pojawią się jednak pozostałe zawodniczki, które rywalizowały w weekend w walce o europejskie puchary. Pierwszy trening w pełnym składzie odbędzie się w poniedziałkowe popołudnie. 

Reprezentantki Polski będą trenować w Szczyrku do czwartku, skąd udadzą się do Madrytu, gdzie czeka je towarzyski turniej z udziałem Hiszpanii, Niemiec i Słowacji. Następnie Biało-Czerwone udadzą się do Llirii by rozpocząć rywalizację w Mistrzostwach Świata.

Weronika Gawlik, Karolina Kochaniak-Sala i Aneta Łabuda nie wezmą udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrku. 

Pechowo zakończyło się spotkanie III rundy eliminacji Ligi Europejskiej dla bramkarki MKS Lublin Weroniki Gawlik. Mająca na swoim koncie 105 występów w narodowych barwach zawodniczka, doznała urazu kolana, który wykluczył ją z udziału w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. Trener Arne Senstad nie będzie mógł skorzystać również ze względów zdrowotnych z  rozgrywającej MKS Zagłębia Lubin Karoliny Kochaniak-Sala.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z Anetą Łabudą. Zawodniczka co prawda wraca do zdrowia po przebytej kontuzji, jednak nie jest jeszcze w pełni gotowa do gry.

Trener Arne Senstad zdecydował, że przyjrzy się natomiast Monice Maliczkiewicz i Aleksandrze Dorsz, które znajdowały się na liście rezerwowych. Obie zawodniczki dołączyły już do drużyny podczas zgrupowania w Szczyrku.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: