Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 1 czerwca 2022

Reprezentantka Słowacji w Zagłębiu!

Kolejny transfer w drużynie mistrzyń Polski! Do ekipy Zagłębia Lubin dołącza Karin Bujnochova. Reprezentantka Słowacji podpisała z klubem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia umowy o kolejny rok.

27-letnia rozgrywająca do Lubina trafia z francuskiego Achenheim Truchtersheim Handball. Karin Bujnochova jest nominalną lewą rozgrywającą, ale może występować na zarówno na środku, jak i na prawej stronie.

Nowa zawodniczka Zagłębia Lubin jest etatową reprezentantką Słowacji. W swojej reprezentacji wystąpiła między innymi w ostatnich kwalifikacjach do mistrzostw Europy, w których rzucała bramki silnym reprezentacją Hiszpanii, Węgier oraz Portugalii, w meczach kadry narodowej była także ostoją defensywy.

W zespole Achenheim Truchtersheim Handball, występującym na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji Karin była wyróżniającą się zawodniczką, nie tylko zdobywającą bramki (93 w 24 meczach), ale też zaliczającą wiele asyst, otwierających drogę do bramki koleżankom z drużyny.

Karin Bujnochova to druga zawodniczka, która zasili zespół aktualnych mistrzyń Polski. Wcześniej do Zagłębia dołączyła młoda, utalentowana bramkarka, Barbara Zima – To jeszcze nie koniec ruchów transferowych w naszym Klubie – zapewnia Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: