-:-

Dodano: 14 listopada 2015

PZP: Vistal Gdynia wraca z Holandii z tarczą!

GDYNIA 24.10.2015 GDYNIA ARENA PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ VISTAL GDYNIA - KPR JELENIA GORA N/Z EMILIA GALINSKA  FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

Vistal Gdynia bliższy awansu do 1/8 finału Pucharu Zdobywczyń Pucharów! Podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały w sobotę na wyjeździe z holenderskim Sercodakiem Dalfsen 21:20!

Sobotni pojedynek w Dalfsen miał kilka zwrotów akcji. Przez niemal całe zawody to Vistal był stroną przeważającą, ale na trzy minuty przed końcem spotkania ich rywalki wyszły na prowadzenie 20:19. Ostatnie słowa należeć miały jednak do zawodniczek z Gdyni.

Vistal losy dwumeczu mógł już rozstrzygnąć w pierwszej połowie. W 12. minucie podopieczne trenera Tetelewskiego prowadziły już 7:3, a sześć minut później ich przewaga wzrosła do stanu 11:6. Gdynianki dyktowały warunki gry i pewnym krokiem zmierzały po przekonujące zwycięstwo.

Seria błędów w ofensywie i niewykorzystanych okazji sprawiła jednak, że gospodynie w końcówce pierwszej połowy odrobiły część strat. Do przerwy było już tylko 12:10 dla Vistalu, a po zmianie stron oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Górą ze starcia wyszły jednak gdynianki.

Najlepszą strzelczynią Vistalu w sobotnim meczu była Aleksandra Zych, która zdobyła pięć bramek. Po trzy trafienia zanotowały Emilia Galińska i Joanna Kozłowska. Rewanż odbędzie się 22 listopada w Gdyni.

Sercodak Dalfsen – Vistal Gdynia 20:21 (10:12)