-:-

Bez kategorii
Dodano: 22 listopada 2015

PZP: Niewykorzystana szansa Vistalu

Podopieczne Pawła Tetelewskiego nie wykorzystały swojej szansy i nie obroniły zaliczki z pierwszego spotkania Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Do kolejnej fazy rozgrywek awansowały mistrzynie Holandii, Sercodak Dalfsen.

Rewanżowy pojedynek przysporzył kibicom wiele emocji. Holenderki potwierdziły, że są wymagającym rywalem i już od pierwszych minut starały się wypracować bezpieczną przewagę. Gospodynie potrzebowały kilku minut, by wejść w spotkanie i nawiązać walkę z przyjezdnymi.

Sygnał do odrabiania strat dała Aleksandra Zych, której rzuty pomogły gdyniankom wyjść na prowadzenie. Spotkało się to z reakcją trenera Petera Portengena, który poprosił o czas, przeprowadził zmiany i ostatecznie to jego zespół schodził do szatni z minimalną zaliczką.

Po przerwie lepiej prezentowały się mistrzynie Holandii, które mogły liczyć na dobrą postawę w bramce Kristy Zimmerman. Vistal ponownie wziął się do pracy i odrobił straty, jednak Holenderki nie pozwoliły im na wiele. Dystans wzrósł do pięciu bramek, co stawiało Sercodak w uprzywilejowanej pozycji.

Kibice zagrzewali do walki swoje zawodniczki, które stać było na jeszcze jeden zryw. Na pięć minut przed końcem na tablicy widniało 24:25, co oznaczało emocje aż do ostatniego gwizdka. Chwilę później gdynianki wykorzystały niecelny rzut rywalki i doprowadziły do remisu.

Niestety, w ostatnich akcjach szczęście uśmiechnęło się do Holenderek, które wygrały różnicą tylko jednej bramki. Mimo remisu w dwumeczu Sercodak wywalczył awans ze względu na więcej rzuconych bramek w spotkaniu wyjazdowym.

Vistal Gdynia – Sercodak Dalfsen 26:27 (14:15)

Pierwszy mecz: 21:20 dla Vistalu Gdynia.
W dwumeczu: 47:47.
Awans: Sercodak Dalfsen.