Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 lutego 2021

Punkty dla Kobierek

Walentynkowe spotkanie pomiędzy KPR Gminy Kobierzyce a KPR-em Ruchem Chorzów wygrały gospodynie 31:23. 7 bramek zdobyła Kinga Jakubowska, natomiast tytuł Liren MVP spotkania przypadł Aleksandrze Tomczyk.

Mecz świetnie rozpoczęły przyjezdne, które po dwóch szybkich akcjach wyszły na prowadzenie (0-2 w 1’). Kobierki wyrównały dopiero w 6’ po trafieniu z rzutu karnego Moniki Koprowskiej (3-3 w 6’). Ich gra w ofensywie była jednak chaotyczna, a błędy wykorzystywały przeciwniczki. Najwięcej problemów, jeśli chodzi o obronę sprawiała gospodyniom Natalia Kolonko, która nie tylko oddawała celne rzuty, ale i podawała na koło. Chorzowianki ponownie odskoczyły, kiedy na ławkę kar odesłana została Natalia Janas (5-8 w 13’).

Między słupkami bramki zespołu z Kobierzyc kilka piłek, w tym dwa rzuty karne, obroniła Basia Zima. Podopieczne Edyty Majdzińskiej goniły wynik aż do 21’ (11-11). Później, dzięki uszczelnieniu defensywy, wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie (12-11 w 23’) i powoli budowały przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16-12 dla brązowych medalistek z zeszłego sezonu.

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 31:23 / PGNiG Superliga Kobiet

Po zmianie stron walka była jeszcze bardziej zacięta. Lepiej zaczęły gospodynie, które zwiększyły dystans do pięciu oczek (17-12 w 32’). Chwilę później, mimo wykluczenia, na boisku pojawiło się siedem kobierzyczanek, co skutkowało kolejną karą dla trójkolorowych. Gra w podwójnej przewadze pozwoliła Ruchowi na zniwelowanie strat do trzech trafień (19-16 w 32). Liderkami zespołu w tej części spotkania były Karolina Jasinowska oraz Aleksandra Sójka.

W ostatnim kwadransie gry Kobierki zyskały kontrolę and spotkaniem. Skuteczne interwncje Beaty Kowalczyk pozwoliły na uruchomienie kontrataków, które kończył duet Janas-Wiertelak. Z dobrej strony pokazała się również Karolina Wicik (30-21 w 51’). Niebieskie walczyły ambitnie do końca, ale nie były w stanie odwrócić losów spotkania. Mecz zakończył się wygraną KPR-u Gminy Kobierzyce 31-23.

MVP spotkania po stronie przyjezdnych wybrano Karolinę Jasinowską. W Kobierkach wyróżniono Aleksandrę Tomczyk. Nagrody ufunfundował partner PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

Kobierzyczanki są w tabeli drugie. Do lidera, a tym samym swojego najbliższego rywala, tracą trzy oczka. W następnej serii podopieczne Edyty Majdzińskiej zmierzą się w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem, a zamykający stawkę Ruch zagra z Elblągiem.

Cały czas mamy problem, żeby się koncentrować na zespoły, które w mniemaniu dziewczyn są słabsze. W naszej lidze nie ma słabych rywali. To już jest któryś mecz, po którym będę miała pretensje do dziewczyn. Ten brak koncentracji i prawidłowego przygotowania mentalnego do spotkania był widoczny na początku spotkania. Miałam zupełnie inne cele przed tym spotkaniem, chciałam dać trochę więcej minut dziewczynom, które nie zawsze wychodzą na boisko, młodym zawodniczkom, perspektywicznym. To się udało z różnym skutkiem, ale młodość ma swoje prawa, trzeba swoją ilość błędów popełnić przed tym, jak się wchodzi na wysoki poziom gry – skomentowała spotkanie Edyta Majdzińska, trenerka zespołu gospodyń.

SPRAWDŹ statystyki spotkania

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 31-23 (16-12)

Kobierki: Kowalczyk, Zima – Kucharska, Kozioł, Buklarewicz 2, Janas 6, Wiertelak 5, Ważna 3, Ivanović, Koprowska 1, Kuriata, Michalak, Mokrzka 1, Jakubowska 7, Tomczyk 3, Wicik 3
Karne: 4/4
Kary: 12 min.

Ruch: Bednarek, Chojnacka, Kaja Gryczewska – Jasinowska 5, Polańska 3, Wilczek 2, Jaroszewska, Tyszczak, Piotrkowska 3, Kolonko 4, Doktorczyk, Lipok 2, Sójka 3, Grabińska 1, Gryczewska Michalina
Karne: 4/7
Kary: 6 min.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: