-:-

Dodano: 25 lutego 2015

Puchar Polski: Pogoń – Ruch 33:27 (18:14)

Zespół Pogoni Baltica Szczecin awansował do Final Four Pucharu Polski Kobiet. Po emocjonującym meczu szczecinianki pokonały KPR Ruch Chorzów 33:27. W pierwszym spotkaniu górą była ekipa z Chorzowa, wygrywając 29:27.

logo Ruch

W nieco lepszej sytuacji do tego spotkania podchodziła ekipa gości z Chorzowa. Zespół KPR Ruch wygrał pierwszy mecz i do rewanżu podchodził z dwubramkową zaliczką. Mimo tego rezultatu w Szczecinie zapowiadało się niezwykle emocjonujące spotkanie, które do samego końca trzymało w napięciu i na pewno nie zawiozło zgromadzonych w Hali MOSRiR.

Pierwsza połowa od pierwszych minut trzymała w napięciu – co prawda oba zespoły rozpoczęły od remisu, jednak szybko na prowadzenie dwoma bramkami wyszedł Ruch. Chwilę później jednak odpowiedziały gospodynie i po rzucie Patrycji Królikowskiej doprowadziły do ponownego remisu (4:4). Przez kolejne gra toczyła się praktycznie bramka za bramkę aż do trzynastej minuty, kiedy to Pogoń Baltica najpierw wyszła na prowadzenie, a następnie zaczęła ją skutecznie powiększać. Do przerwy wynosiła ona cztery bramki, jednak ciężko było o stwierdzenie, że mecz wydaje się być rozstrzygnięty.

Po zmianie stron za odrabianie strat wzięły się zawodniczki z Chorzowa, jednak przez pierwszy kwadrans drugiej połowy efekty tego były mizerne. Gospodynie ciągle utrzymywały swoje czterobramkowe prowadzenie i wydawało się, że nie będą w stanie go oddać. W 42. minucie czerwoną kartkę z gradacji obejrzała Aleksandra Zimny i to był dla Ruchu impuls do zniwelowania dystansu. Szybko rzut karny wykorzystała Zuzanna Ważna, a o czas przy wyniku 22:20 poprosił szkoleniowiec Pogoni, Adrian Struzik.

Mało pomogło to jego zawodniczkom, które kilka chwil później oddały swoje prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem ponownie trafiła Ważna, dając swojej ekipie remis. Wydawało się, że jest to dobry impuls do podjęcia skutecznej walki o awans, jednakże szybko na dobry tor gry wróciły zawodniczki Pogoni i to one wygrały to spotkanie 33:27, meldując się w Final Four.

Składy:
Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek – Sabała, Stachowska, Cebula, Głowińska, Królikowska, Stasiak, Zimny, Koprowska, Zawistowska, Yashchuk. Trener: Adrian Struzik. Karne: -/-.
Kary: – min.
Ruch: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska, Jasinowska, Piotrkowska, Lesik, Migała, Sucheta, Rodak, Belmas oraz Ważna. Trener: Marcin Księżyk. Karne: -/-.