-:-

Dodano: 29 marca 2017

Puchar Polski: Metraco Zagłębie i Kram Start w finale

Szczypiornistki Vistalu Gdynia nie obronią Pucharu Polski! W rewanżowym meczu 1/2 finału rozgrywek zespół Pawła Tetelewskiego poległ w Lubinie z Metraco Zagłębiem aż 26:12 (7:16). W finale „Miedziowe” zagrają z Kram Startem Elbląg.

– Powiem krótko: mecz w Gdyni był pomyłką. Brak skuteczności, zero aktywności w obronie, źle konstruowane akcje i wybory – mówiła przed meczem w Lubinie trenerka Metraco Zagłębia, Bożena Karkut. Jej zespół przegrał przed tygodniem w Gdyni 17:23 i przed rewanżem był pod ścianą. W środę jednak nie zawiódł i losy dwumeczu odwrócił już w pierwszej połowie.

„Miedziowe” po 30 minutach środowego spotkania prowadziły aż 16:7, a po zmianie stron dobiły rywalki. Kwadrans przed końcem meczu było już 23:8.

Zagłębie zagra o puchar po raz pierwszy od 2015 roku. Po 12 latach przerwy do finału awansował z kolei Kram Start Elbląg, który w środę zremisował w Lublinie z MKS-em Selgros 24:24 i obronił tym samym sześć bramek zaliczki z pierwszego meczu.

W finale po raz pierwszy od czterech lat zabraknie Vistalu, który wygrał trzy poprzednie edycje.

Finałowe spotkanie między Metraco Zagłębiem a Kram Startem zostanie rozegrane 21 maja. Co ciekawe, obie drużyny spotkają się ze sobą już w najbliższą niedzielę w ramach 23. kolejki PGNiG Superligi.