-:-

Dodano: 14 listopada 2015

Puchar EHF: Pogoń Baltica z Coroną na remis

30.09.2015 SZCZECIN AZOTY ARENA PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET HANDBALL MECZ POGON BALTICA SZCZECIN - MKS SELGROS LUBLIN N/Z PLACZEK ADRIANNA  FOT SZYMON GORSKI / PRESSFOCUS

Remisem 24:24 zakończyło się pierwsze spotkanie Pogoni Baltica Szczecin z ASC Coroną 2010 Brasov w ramach 3. rundy Pucharu EHF kobiet. Rewanż w niedzielę.

Sobotnie starcie w Szczecinie dostarczyło sporej dawki wrażeń. Obie ekipy przez niemal całe zawody prowadziły niezwykle zacięty i wyrównany bój, choć Pogoni dwukrotnie udało się odskoczyć rywalkom na dystans kilku goli. Swojej szansy szczecinianki jednak nie wykorzystały.

Po raz pierwszy podopieczne Adriana Struzika zbudowały solidniejszą zaliczkę w 18. minucie, gdy po pięciu trafieniach pod rząd wyszły na prowadzenie 9:5. Przyjezdne z Rumunii przed przerwą odrobiły jednak straty. W końcówce premierowej odsłony Pogoń straciła nieco inicjatywę i po trzydziestu minutach gry był remis 13:13.

Po zmianie stron zawodniczki trenera Struzika jeszcze raz uciekły rywalkom, tym razem prowadząc w 39. minucie różnicą dwóch bramek (18:16). Corona kolejny raz zniwelowała jednak przewagę, a na sześć minut przed końcem zawodów wygrywała nawet 23:22. Ostatecznie jednak mecz zakończył się remisem 24:24.

Rewanżowe spotkanie zaplanowane zostało na niedzielę, 15 listopada. Start decydującej rywalizacji o godz. 15:00.

ASC Corona 2000 Brasov – Pogoń Baltica Szczecin 24:24 (13:13)