Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 15 października 2016

Puchar EHF: Pogoń Baltica wraca do gry w Europie

W sobotę 15 października szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin rozegrają pierwsze spotkanie II rundy eliminacyjnej Pucharu EHF. Rywalem zespołu Adriana Struzika będzie duńskie Nykobing Falster Handboldklub. Pierwszy mecz w Szczecinie o godz. 14:00.

II runda eliminacyjna Pucharu EHF – 1. mecz / 15.10.2016 / godz. 14:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

vs

NYKOBING
FALSTER

Dunki to dopiero szósta drużyna tamtejszej ligi. Choć dla klubu z Nykobing tegoroczne zmagania to debiut w europejskich pucharach, to w składzie zespołu nie brakuje gwiazd światowej piłki ręcznej. Liderką NFH jest podstawowa rozgrywająca reprezentacji Danii Kristina Kristiansen. Oprócz niej warto wymienić Szwedki Nathalie Hagman i Johannę Westberg, które w sierpniu wystąpiły na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Obie drużyny rywalizację w Pucharze EHF rozpoczęły w tym roku od I rundy eliminacyjnej. NFH po dwóch zwycięstwach (29:20 i 27:25) wyeliminowało szwedzkie Lugi HF. Pogoń natomiast stoczyła zacięty bój z Galiczanką Lwów, awans zapewniając sobie dzięki drugiemu spotkaniu, wygranemu różnicą czterech bramek. Oba mecze rozegrane zostały jednak we Lwowie.

Mimo że na faworyta dwumeczu wskazywane jest NFH, to wicemistrzynie Polski wcale nie są skazane na klęskę. Zawodniczki Adriana Struzika dobrze znają swoje rywalki, bo rok temu zmierzyły się z nimi na Baltica Summer Cup w Szczecinie. Wówczas Pogoń wygrała 39:38. Czy teraz powtórzą to osiągnięcie?

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: