-:-

Bez kategorii
Dodano: 18 września 2016

Puchar EHF: Pogoń Baltica gra dalej! Vistal poza rozgrywkami

Pogoń Baltica Szczecin w II rundzie eliminacyjnej Pucharu EHF! Wicemistrzynie Polski w niedzielnym rewanżowym meczu I fazy pokonały na wyjeździe Galiczankę Lwów 24:20 i z nawiązką odrobiły straty z pierwszego spotkania. Z rozgrywkami pożegnał się z kolei Vistal Gdynia.

Szczecińska drużyna oba mecze z Galiczanką rozegrała we Lwowie. W sobotę zawodniczki Adriana Struzika przegrały 22:24, niemal przez całe spotkanie goniąc wynik. W niedzielę wicemistrzynie kraju dominowały od samego startu i zasłużenie pokonały ukraiński zespół.

O losach dwumeczu zadecydował pierwszy kwadrans drugiej połowy niedzielnego spotkania. Po trzydziestu minutach Pogoń Baltica wygrywała 12:9, ale kapitalny fragment gry tuż po przerwie pozwolił jej podwyższyć prowadzenie do stanu 17:10.

Galiczanka do końca meczu ambitnie walczyła o odrobienie strat, ale szczecinianki nie pozwoliły im na to. W II rundzie eliminacyjnej podopieczne trenera Struzika zagrają z duńskim klubem Nykobing Falster.

Z rozgrywkami pożegnał się natomiast Vistal Gdynia, który w niedzielę po raz drugi uległ węgierskiej Albie Fehervar. Mecz zakończył się niemal identycznym wynikiem jak ten przed tygodniem. W Szekesfehervar trójmiejska drużyna poległa 17:28, a w rewanżu w Gdyni było 17:27.

Pierwsze mecze II rundy eliminacyjnej rozegrane zostaną 15 lub 16 października. Rewanże tydzień później. Pogoń drugie spotkanie zagra na wyjeździe.

W III rundzie do rywalizacji przystąpi MKS Selgros Lublin.