-:-

Dodano: 18 października 2015

Puchar EHF: Pewny awans Pogoni Baltica

W rewanżowym spotkaniu 2. rundy Pucharu EHF Pogoń Baltica Szczecin ponownie nie dała szans rywalkom ze Szwajcarii. Tym samym podopieczne Adriana Struzika awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Po wczorajszym, wysokim zwycięstwie zawodniczki Pogoni mogły już być pewne awansu do 3. rundy Pucharu EHF. Szczecinianki pragnęły jednak postawić „kropkę nad i”, by udowodnić swoją wyższość i nie pozostawić żadnych wątpliwości.

W rewanżowym pojedynku wyrównane były jedynie pierwsze minuty. Po kilku akcjach Pogoń Baltica wypracowała przewagę, której nie oddała aż do ostatniego gwizdka. Co prawda w 12. minucie rywalki zdołały nawiązać kontakt, ale spotkanie było pod kontrolą, występujących w roli gości, Polek. Po stronie Brühl ponownie dobrze prezentowała się Stefanie Haag, jednak sama nie była w stanie przeciwstawić się rywalkom.

Druga część spotkania to lepsza postawa Szwajcarek w defensywie. Nie miało to jednak odzwierciedlenia w wyniku, bowiem szczecinianki nie pozwalały im na zwiększenie dorobku bramkowego. Sytuacja umożliwiła trenerowi Struzikowi wprowadzenie zawodniczek, które do tej pory nie otrzymywały aż tylu szans na boisku. U Szwajcarek widać było rezygnację i pogodzenie się z drugą porażką. Szczecinianki nie zawiodły i bez problemów wywalczyły awans do 3. rundy.

LC Brühl Handball – Pogoń Baltica Szczecin 19:28 (10:16)

Wynik pierwszego meczu: 31:23 dla Pogoni Baltica. Wynik dwumeczu: 59:42 dla Pogoni Baltica.