-:-

Dodano: 12 listopada 2016

Puchar EHF: nieznaczna porażka MKS-u w Danii

Jednobramkowej porażki doznały w Danii w pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej Pucharu EHF szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin. Mistrzynie Polski przegrały z Randers HK 27:28 (14:12). Rewanż za tydzień w Lublinie.

Mimo porażki, podopieczne Nevena Hrupca mogą realnie myśleć o awansie do fazy grupowej rozgrywek. Randers było faworytem sobotniego spotkania, ale to MKS przez większość zawodów przeważał. Jednobramkowa przegrana daje lubelskiej drużynie spore nadzieje przed rewanżem.

MKS świetnie rozpoczął mecz w Randers i po 13 minutach gry prowadził 9:4. Bardzo aktywna od samego startu rywalizacji była Joanna Drabik, z którą dobrze współpracowała sprowadzona niedawno do Lublina Ivana Bozović. Czarnogórka sama brała też na swoje barki ciężar kończenia akcji i długo przynosiło to dobre rezultaty. Randers z czasem zaczęło gonić wynik, ale do przerwy mistrzynie Polski wygrywały 14:12.

Dunki doprowadziły do remisu w 42. minucie (17:17). Od tego momentu obie drużyny prowadziły walkę bramka za bramkę i dopiero w samej końcówce gospodynie zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść. Kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem był bowiem remis 27:27.

Najwięcej bramek dla MKS-u rzuciła wspomniana Bozović, która dziewięć razy pokonywała bramkarki Randers. Dobrze wypadły też Marta Gęga i wymieniona już Drabik – pierwsza zdobyła sześć goli, druga – pięć. Do rewanżu dojdzie w sobotę 19 listopada. Mecz o godz. 18:00.

III runda eliminacyjna Pucharu EHF – 1. mecz / 12.11.2016 / godz. 14:00