-:-

Dodano: 17 listopada 2018

Puchar EHF: faza grupowa nie dla Perły

Szczypiornistki MKS Perła Lublin przegrały rewanżowy mecz III rundy kwalifikacji Pucharu EHF z francuskim E.S. Besancon i pożegnały się z występami w europejskich pucharach w obecnym sezonie.

Początkowe fragmenty spotkania były bardzo wyrównane, a oba zespoły pokazywały, że nieprzypadkowo w pierwszym starciu w hali Globus padł remis. Około kwadransa gry nasza drużyna zaczęła mieć problemy ze skuteczną finalizacją akcji, dzięki czemu dwubramkową przewagę osiągnęły gospodynie. Później jednak biało-zielone zdołały odrobić straty i w 25. minucie prowadziły nawet jednym trafieniem, ale ostatecznie zeszły na przerwę przy wyniku 16:14 na korzyść rywalek.

Po zmianie stron, zespół z Francji szybko odskoczył bramkowo lubliniankom i choć podopieczne Roberta Lisa były w stanie dogonić przeciwniczki prowadzące różnicą czterech trafień, to niestety musiały przełknąć gorycz porażki. Miejscowe przeprowadzały zabójcze kontry, a w dodatku świetnie między słupkami spisywała się w końcówce Zeljana Stojak i zwycięstwo ekipy z Besancon stało się faktem.