Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 czerwca 2020

Przygotowania do nowego sezonu rozgrywek piłki ręcznej – wizyta Minister Sportu w siedzibie ZPRP i Superligi

W środę, 3 czerwca 2020 roku, biuro Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz siedzibę Superligi Sp. z o.o. odwiedziła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oraz kierownictwo ZPRP iSuperligi Sp. z o.o. Podczas wizyty rozmawiano o kierunkach rozwoju i systemie szkolenia w piłce ręcznej, a także bezpiecznym powrocie na boiska oraz normalizacji rozgrywek krajowych i międzynarodowych w nowym sezonie.

Marek Janicki i Danuta Dmowska-Andrzejuk / PGNiG Superliga Kobiet

Kondycja piłki ręcznej w Polsce, a także bezpieczny powrót do hal to najważniejsze punkty spotkania, w którym udział wzięli: Pani Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejczuk, Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o., Andrzej  Kraśnicki Prezes Związki Piłki Ręcznej w Polce, Piotr Należyty, Wiceprezes Superligi Sp. z o.o. oraz Henryk Szczepański, I Wiceprezes i Dyrektor Biura Związku Piłki Ręcznej.  

Minister Dmowska-Andrzejuk zapoznała się z planami powrotu do rywalizacji w piłce ręcznej, odpowiedziała na szereg pytań związanych z dalszym  rozwojem sytuacji polskiego sportu w dobie pandemii, jej wpływu na rozgrywki sportowe i dalszego, stopniowego znoszenia obostrzeń dotyczących imprez masowych. 

– Polskie Związki Sportowe mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Sportu, szczegółowo analizujemy wszystkie możliwości i scenariusze. Bardzo nam zależy, aby sport możliwie szybko wrócił do naszego życia codziennego w tej nowej sytuacji.  – mówiła Minister Sportu.  

Przedstawiciele Superligi Sp. z.o.o. zaprezentowali terminarz wznowienia rywalizacji PGNiG Superligi Kobiet i PGNiG Superligi, proces profesjonalizacji ligi, strukturę oraz systematyczny rozwój najwyższej klasy rozgrywkowej, ze szczególnym uwzględnieniem oglądalności telewizyjnej i frekwencji w halach. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: