Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
2
2
M
1
1
S
0
7
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 listopada 2021

Przełamanie KPR-u Gminy Kobierzyce, lublinianki wygrywają z Eurobudem JKS Jarosław

Na czubie tabeli wciąż królują zawodniczki MKS FunFloor Lublin i MKS Zagłębia Lublin. Doszło natomiast do zmiany na trzeciej lokacie – miejscami zamieniły się szczypiornistki z Gminy Kobierzyce i Piotrkowa Trybunalskiego. Wciąż bez zwycięstwa pozostaje Suzuki Korona Handball Kielce.

Zagłębie i MKS FunFloor z wygranymi 

Już dziewięć punktów przewagi nad resztą stawki mają dwie pierwsze drużyny w tabeli, czyli Zagłębie Lubin i MKS FunFloor Lublin. Oba zespoły w dziewiątej serii zgarnęły komplet punktów. Lublinianki nie dały szans drużynie Eurobudu JKS Jarosław i wygrały różnicą trzynastu bramek. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, bo jarosławianki są zawsze niezwykle groźnym rywalem – świadczy o tym chociażby fakt, że najskuteczniejszą zawodniczą spotkania była Aleksandra Zimny. Rozgrywająca rzuciła aż dziewięć bramek. W ekipie gospodyń świetnie spisała się natomiast Paulina Masna – autorka ośmiu goli. 

– Cieszy postawa moja, całej drużyny oraz bramkarek. Wszystko nam wychodziło – nie kryła zadowolona Masna. – Przyjeżdżając tutaj wiedziałyśmy, że będzie trudno. Dziewczyny postawiły nam bardzo ciężkie warunki. Widocznie nie byłyśmy dobrze przygotowane, ale na boisku zostawiłyśmy też kawał serca i tego nie można nam zabrać. Wynik może tego nie pokazuje, ale naprawdę walczyłyśmy – oceniła zawodniczka Eurobudu JKS Jarosław,Valiantsina Nestsiaruk. 

Z kolei Zagłębie Lubin pojechało do Piotrkowa na mecz z trzecią – przed tą serią Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Mecz na szczycie zakończył się pewną wygraną przyjezdnych. Znów błysnęła Kinga Jakubowska, która zapisała na swoim koncie dziewięć trafień. – Do 24. minuty wpuściłyśmy tylko sześć bramek, rzuciłyśmy sporo i już było wiadomo, że ten mecz raczej będziemy mieć pod kontrolą. Niemniej zdajemy sobie sprawę, że Piotrków to waleczna drużyna i wiedziałyśmy, że podejmą jeszcze „temat” pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy – powiedziała Bożena Karkut, trenerka Zagłębia. 

– Zabrakło skuteczności, rywalki miały trochę więcej szczęścia. Zaważył początek meczu. Myślę, że wynik jest nieadekwatny do tego, co działo się w drugiej połowie – oceniła bramkarka Piotrcovii, Karolina Sarnecka. 

KPR Gminy Kobierzyce wraca na podium, wygrana Młynów Stoisław 

Porażkę Piotrcovii wykorzystał KPR Gminy Kobierzyce, który wygrał na wyjeździe z EKS Startem Elbląg różnicą trzynastu goli i wrócił na trzecie miejsce w tabeli. – Przegrałyśmy ostatnie cztery mecze, potrzebowałyśmy wygranej, żeby skończyć tę serię porażek, bo byłyśmy już mentalnie tym zmęczone. Teraz będzie jednak już tylko lepiej i będziemy walczyć o jak naj-więcej punktów – zapowiedziała najskuteczniejsza w tym spotkaniu, Alona Shupyk z KPR-u, która rzuciła siedem bramek. – Zakładaliśmy, że będzie to trudny mecz. Dopóki starczyło nam głowy na boisku i sił, to próbowaliśmy podjąć rękawicę. Byliśmy przygotowani do tego meczu, wiedzieliśmy czego się spodziewać w ataku i w obronie, ale zabrakło nam konsekwencji – przyznał trener EKS-u Marcin Pilch.

W meczu drużyn z dołu tabeli Młyny Stoisław Koszalin okazały się lepsze od Suzuki Korony Handball. – Kilka naszych błędów spowodowało, że zawodniczki z Koszalina odskoczyły na parę bramek. Ciężko było to dogonić, były zrywy, ale nieskuteczne – oceniła Marta Rosińska – rozgrywająca kieleckiego zespołu. 

Dziesięć bramek dla Suzuki Korony Handball rzuciła Magda Więckowska, w zespole gospo-dyń najskuteczniejsza z siedmioma golami była za to Anna Mączka. – Wynik może na to nie wskazywać, ale było to bardzo ciężkie spotkanie, kosztowało nas dużo sił. Najważniejsze jednak, że punkty zostają u nas – powiedziała Mączka. 

Wyniki meczów 9. serii PGNiG Superligi Kobiet 

MKS FunFloor Lublin – Eurobud JKS Jarosław 34:21 (16:10) 

Młyny Stoisław Koszalin – Suzuki Korona Handball Kielce 27:19 (13:9) 

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 20:33 (10:15) 

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 21:27 (11:16) 

Oglądaj wszystkie mecze PGNiG Superligi Kobiet w TVP Sport i Emocje.TV 

Hitowe starcia w PGNiG Superlidze Kobiet transmitowane są na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej oraz aplikacji TVP Sport na smart TV, a także na plat-formie hybrydowej. Harmonogram transmisji tutaj. 

Pozostałe spotkania zobaczyć można na platformie Emocje.TV, oferującej dostęp internetowy do ponad 200 transmisji PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet w sezonie. Spotkania można obejrzeć w aplikacji mobilnej Emocje.TV oraz na smart TV. Mecze można odtwarzać na komputerach, smartfonach, tabletach, a także smart TV.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: