Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 sierpnia 2020

Przed nami sparing MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław

Już we wtorek zawodniczki MKSu czeka pierwszy w tym okresie przygotowawczym sprawdzian formy. O godz. 17 MKS Perła Lublin zmierzy się w hali Globus z Eurobud JKS Jarosław. Spotkanie będzie zamknięte zarówno dla publiczności, jak i dziennikarzy.

MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręczna

– Bardzo się cieszymy, że wreszcie wyjdziemy na parkiet i zmierzymy się z rywalem. Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, każdej z nas bardzo brakuje gry. Z niecierpliwością czekamy na to spotkanie, które pozwoli nam sprawdzić, jaka jest nasza forma na tym etapie okresu przygotowawczego – mówi kołowa biało-zielonych Joanna Szarawaga. 

Przypomnijmy, że zespół treningi rozpoczął trzy tygodnie temu, 14 lipca. Początkowo MKS pracował przede wszystkim w hali Globus, a miniony tydzień spędził na zgrupowaniu w Szczyrku. Teraz podopieczne Kima Rasmussena czekają pierwsze boiskowe testy, bo oprócz sparingu z drużyną z Jarosławia, w tym tygodniu, w ramach rozgrywanego w hali Globus, turnieju Ekogwarancja Cup, zmierzą się także z Młynami Stoisław Koszalin i KPR Gminy Kobierzyce.

– Po trzech tygodniach pracy wyglądamy dobrze i mam nadzieję, że przełoży się to także na najbliższe mecze, ale trzeba pamiętać, że za nami tak naprawdę dopiero połowa okresu przygotowawczego. Na pewno jednak będziemy chciały wygrać, bo mimo że są to tylko mecze towarzyskie, to chcemy zaprezentować się jak najlepiej – zaznacza Joanna Szarawaga.

Wtorkowy sparing będzie zamknięty dla publiczności oraz mediów. Inaczej będzie w przypadku turnieju Ekogwarancja Cup, chociaż liczba miejsc na trybunach będzie mocno ograniczona. Do hali wejdzie bowiem 250 osób, a wejściówki będzie można odebrać na godzinę przed turniejem w kasie hali Globus od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Wszyscy będą zobowiązani do zachowania zasad sanitarnych, takich jak obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywania bezpiecznej odległości. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: