-:-

Dodano: 20 maja 2022

Przebłysk Sarneckiej zdecydował

Zwycięstwem 29:26 (12:15) zakończyły sezon 2021/2022 piłkarki ręczne Piotrcovii. Piotrkowski zespół pokonał w Hali Relax Młyny Stoisław Koszalin. Przyjezdne miały jeszcze szanse na szóste miejsce, na kwadrans przed końcem były bliższe wygranej, ale bardzo dobra gra Karoliny Sarneckiej oraz skuteczne kontry w ostatnich minutach zdecydowały o wygranej.

Piotrcovia rozpoczęła od prowadzenia 2:0 (Magdalena Drażyk z karnego i Patrycja Królikowska). Później jednak do głosu doszły przyjezdne, które najpierw doprowadziły do remisu (5:5 w 10. minucie), a następnie wyszły na 2-3 bramkowe prowadzenie. Bardzo dobrze w pierwszej połowie grały Anna Mączka i doświadczona kołowa Hanna Rycharska. To głównie dzięki ich trafieniom Młyny Stoisław zeszły do szatni z trzybramkową zaliczką 15:12.

W 38, minucie drużyna z Koszalina prowadziła już nawet 18:14, ale wtedy piotrkowski zespół zaczął grać skuteczniej w ataku i dużo lepiej w defensywie. Rzucił cztery bramki z rzędu i na 18 minut przed końcem, po trafieniu Justyny Świerczek, był remis 18:18. Raz jeszcze Młyny Stoisław Koszalin zerwały się do ataku i w 53. minucie prowadziły 24:22. W końcowych minutach znakomicie broniła jednak Karolina Sarnecka, a kontrataki skutecznie wykańczały Daria Grobelna Lucyna Sobecka. Ta ostatnia ustaliła wynik pojedynku na 29:26.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Karolina Sarnecka, która odchodzi do MKS FunFloor Perły Lublin. – Wiedziałyśmy, że Koszalin przyjedzie tutaj walczyć o szóste miejsce i się postawi. Na szczęście w końcówce zaczęłyśmy lepiej grać i udało się zakończyć ten sezon wygraną. Sezon był przeciętny, ale mam nadzieję, że dziewczyny już po moim odejściu sobie poradzą i w przyszłym sezonie będą walczyć o wyższe miejsce – powiedziała Sarnecka.

Piotrcovia – Młyny Stoisław Koszalin 29:26 (12:15)