-:-

Dodano: 29 sierpnia 2022

Pracowity weekend w Elblągu

W imprezie oprócz drużyny gospodyń EKS Start Elbląg i Młynów Stoisław, wzięły udział również beniaminek rozgrywek MKS PR Urbis Gniezno oraz pierwszoligowy zespół SPR Arka Gdynia.

W sobotę, koszalinianki, już po raz piąty w tym okresie przygotowawczym, miały okazję skonfrontować się z drużyną z Gniezna. Spotkania tych ekip nie należały dotychczas do łatwych, ale to znak, że od września kibice obu zespołów mogą liczyć na ciekawe i emocjonujące starcia pomiędzy nimi. W ich ostatnim przedsezonowym meczu „Biało-zielone” prowadziły do przerwy 11:9, a ostatecznie padł remis 24:24. O wyniku decydowały zatem rzuty karne. Lepszy okazał się w nich Urbis, pokonując Młyny Stoisław 4-2. Tego samego dnia koszalinianki zmierzyły się jeszcze z pierwszoligową Arką. Do przerwy na tablicy widniał remis 12:12 i można powiedzieć, że po zmianie stron boiska wszystko zaczęło się od początku. Ostatecznie Młyny Stoisław pokonały Arkę 27:23. W ostatniej, niedzielnej rywalizacji turnieju Młyny Stoisław uległy gospodyniom imprezy, EKS Start Elbląg 24:29. Do przerwy „Biał-zielone” przegrywały 13:16. – Pierwsze spotkanie przebiegało pod nasze dyktando, więc przegraliśmy je trochę na własne życzenie. W pewnym momencie prowadziliśmy pięcioma bramkami, ale roztrwoniliśmy przewagę, a później ponieśliśmy porażkę w rzutach karnych. W drugim meczu, z Arką Gdynia, mieliśmy wszystko pod kontrolą, natomiast w trzecim dobrą piłkę ręczną graliśmy przez pierwszych dwadzieścia minut. Później uszło z nas powietrze i nie dotrzymaliśmy już kroku rywalkom. W tym momencie, pod względem tego jaką mamy atmosferę i jak dziewczyny ze sobą pracują na pewno można mówić już o tym, że jesteśmy zespołem. Co prawda, nie jesteśmy jeszcze w stu procentach gotowi na Superligę, ale mamy jeszcze dwa tygodnie, które zamierzamy dobrze wykorzystać. Wiemy co u nas dobrze funkcjonuje. Na tym się skupimy, będziemy to dopracowywać i nie będziemy już wprowadzać nowych rozwiązań. W piątek, drugiego września zagramy jeszcze sparing z pierwszoligowym zespołem SPR Pogoń Szczecin. To będzie taki ostatni szlif i mam nadzieję, że po tym meczu będziemy tak przygotowani, by w rozgrywkach Superligi wszystko funkcjonowało jak trzeba – mówił Jarosław Knopik, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młynów Stoisław Koszalin w trzech spotkaniach: Aleksandra Nowicka, Natalia Filończuk, Katarzyna Zimny – Gabriela Haric 6, 2 i 1, Kristyna Kubisova 4, 1 i 3, Gabriela Urbaniak 4, 2 i 2, Anna Mączka 3, 2 i 4, Żaneta Lipok 3, 7 i 5, Barbara Choromańska 1, 1 i 2, Magdalena Reichel 1, 3 i 1, Aleksandra Zaleśny 1, 3 i 2, Adriana Kurdzielewicz 1, 4 i 1, Karina Bayrak 0, 2 i 3, Patrycja Jura.

Sztab szkoleniowy zdecydował, że w trzech spotkaniach, rozegranych w Elblągu, na parkiecie, ze względu na urazy, nie pojawią się Hanna Rycharska i Emilia Kowalik. Obie zawodniczki powinny być gotowe do gry w piątkowym sparingu z Pogonią Szczecin. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.