Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 sierpnia 2020

Pożyteczne sprawdziany, chociaż z porażkami

Szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin mają za sobą kolejny sprawdzian przed rozpoczęciem nowego sezonu PGNiG Superligi. Tym razem wzięły udział w VI Memoriale im. Krzysztofa Kazimierskiego, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim. Koszalinianki przegrały wszystkie spotkania, zajmując tym samym 4. miejsce.

Młyny Stoisław Koszalin podczas VI Memoriału im. Krzysztofa Kazimierskiego

Gospodarzem towarzyskiego turnieju była miejscowa Piotrcovia. Do udziału w imprezie zaproszono jeszcze trzy, drużyny z PGNiG Superligi: EKS Start Elbląg, KPR Ruch Chorzów i Młyny Stoisław Koszalin. W pierwszym dniu memoriału „biało-zielone” zmierzyły się najpierw ze Startem, któremu uległy 32:34. Później koszalinianki musiały także uznać wyższość Ruchu Chorzów, przegrywając 26:34. W drugim i ostatnim dniu imprezy nasze szczypiornistki grały z gospodyniami turnieju. W tym meczu także poniosły przegraną, tym razem 22:24.

– Gry kontrolne nie są celem samym w sobie. W tym okresie należy pogodzić zwiększoną objętość treningową z grą. Dodatkowo w dalszym ciągu poznaję zespół. Z wielu elementów jestem zadowolony. Widzę również rzeczy, które trzeba poprawić, zmienić. Wspólnie z zawodniczkami analizujemy naszą grę i wyciągamy wnioski. Na pewno na naszą dyspozycję w ciągu tego turnieju oraz turnieju w Lublinie przemawiał fakt, iż podróżujemy w dniu meczu albo w noc poprzedzającą turniej. Bierzemy to jednak pod uwagę i zdajemy sobie z tego sprawę. Decyzja ta jest podjęta świadomie. W meczu z Piotrcovią zagraliśmy dobrze, tak naprawdę niewielkie aspekty zdecydowały o tym, że rywalki nas pokonały. Do gry wracają kolejne zawodniczki. W sobotę na parkiecie pojawiły się już Anna Mączka oraz Julia Zagrajek powracająca po kontuzji kolana. Potrzebujemy czasu, żeby się zgrać – mówił Adrian Struzik, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Niebawem do gry powinna powrócić także kontuzjowana bramkarka, Natalia Filończuk. Z poważniejszymi, przewlekłymi urazami borykają się Paula Mazurek oraz Gabriela Haric. Na razie nie wiadomo kiedy zobaczymy je w akcji.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin w trzech spotkaniach: Katarzyna Zimny, Aleksandra Krebs – Lesia Smolinh 1, 3 i 2, Iuliia Andriichuk 8,5 i 2, Hanna Rycharska 4, 8 i 9, Dominika Grobelska 3, 3 i 0, Gabriela Urbaniak 3, 0 i 1, Anna Mączka 5, 4 i 2, Emilia Kowalik 3,1 i 0, Natalia Volovnyk 4, 1 i 2, Adrianna Nowicka, Martyna Borysławska 1, 1 i 2, Daria Somionka 0,0 i 1, Julia Zagrajek.

Warto dodać, że najlepszą zawodniczką (MVP) memoriału została uznana nasza obrotowa, Hanna Rycharska, zdobywczyni 21 bramek.

W pozostałych meczach imprezy Piotrcovia pokonała Ruch Chorzów 31:30 oraz Start Elbląg 34:28 i tym samym triumfowała w turnieju. W przedostatnim spotkaniu memoriału zawodniczki Startu wygrały z Ruchem 40:28 i drużyna z Elbląga zajęła drugie miejsce.

Kolejnym sprawdzianem formy będzie turniej w Elblągu o puchar marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: