Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 13 sierpnia 2021

Poznaliśmy rywalki na MŚ 2021

W czwartek poznaliśmy przeciwników, z którymi kobieca reprezentacja Polski zmierzy się w 25. Mistrzostwach Świata. Biało-Czerwone w grupie B zagrają z Rosyjską Federacją Piłki Ręcznej, Serbią i Kamerunem. Organizatorem turnieju (2-19 grudnia) będzie Hiszpania.

Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji czterech miast gospodarzy: Granollers, Llíria, Torrevieja i Castellon, w tym ich zabytków, obiektów kulturalnych a także sportowych. Każdy z czterech burmistrzów serdecznie zaprosił uczestników turnieju na swój teren.

Polska, po otrzymaniu „dzikiej karty” losowana była z koszyka nr 4. Zespół Arne Senstada trafił do grupy B. Sukcesywnie do tej puli zostały przyporządkowane reprezentacje: Kamerunu (wicemistrz Afryki), Serbii i Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej (wicemistrz olimpijski).

Hiszpania, jako gospodarz, miała prawo wyboru grupy. Organizatorzy mundialu wskazali na pulę H, gdzie zagrają z Austrią (rywal Polek z kwalifikacji), 2. drużyną z mistrzostw Ameryki Południowej i Centralnej oraz z 6. zespołem z mistrzostw Azji.

Gospodarzem ceremonii losowania była pani burmistrz Castellon, Amparo Marco. W wydarzeniu wzięli udział m.in. dr Hassan Moustafa, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) i Francisco V. Blazquez, prezes Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Ręcznej (RFEBM). Na miejsce wybrano główny plac miasta – Plaza Mayor.

W tegorocznych mistrzostwach (2-19 grudnia) po raz pierwszy wezmą udział 32 drużyny, które zostały przyporządkowane do ośmiu grup (A-H) po cztery zespoły. Do drugiej fazy awansują po trzy najlepsze ekipy. W ten sposób powstaną cztery grupy z sześcioma zespołami każda. Z nich po dwie drużyny zakwalifikują się do ćwierćfinałów.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: