Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 14 maja 2018

Potrójna korona! MKS Perła zdobyła Challenge Cup!

MKS Perła Lublin najlepszą drużyną rozgrywek Challenge Cup! Drużyna Roberta Lisa pokonała w niedzielę hiszpańską Rocasę Gran Canaria 27:23 (13:11) i w finałowym dwumeczu zwyciężyła różnicą czterech bramek. To trzecie trofeum lublinianek w sezonie, a drugi w historii triumf w europejskich pucharach.

Zawodniczki trenera Lisa powtórzyły w niedzielę osiągnięcie piłkarek Montexu z 2001 roku, gdy te zwyciężyły w zmaganiach Pucharu EHF. Tamten sezon był równie wyjątkowy dla lubelskiej piłki ręcznej, jak obecny – MKS kończył go bowiem w potrójnej koronie.

Triumf w niedzielnym spotkaniu nie przyszedł piłkarkom Perły łatwo. Choć mistrzynie Polski od początku starcia były stroną przeważającą i dwukrotnie budowały pięciobramkową przewagę (11:6 w 22. minucie i 17:12 w 38. minucie), to Rocasa wracała do gry. Pierwszy raz miało to miejsce jeszcze przed przerwą, drugi – w 51. minucie, gdy Hiszpanki doprowadziły do remisu 22:22.

Kluczowe dla losów meczu okazało się osiem kolejnych minut gry, które Perła wygrała 5:0. Świetnie broniła wówczas (jak i w całym spotkaniu) Weronika Gawlik, a kluczowe trafienia zanotowały najlepsze w polu Marta Gęga, Joanna Drabik i Kinga Achruk. Ta ostatnia, z siedmioma bramkami na koncie, wybrana została MVP spotkania.

Finał Challenge Cup, 2. mecz:

MKS Perła Lublin – Rocasa Gran Canaria 27:23 (13:11)

Perła: Gawlik, Januchta – Rola 1, Gęga 6, Matuszczyk 2, Stasiak 2, Repelewska, Drabik 4, Mihdaliova 2, Nocuń 3, Skrzyniarz, Rosiak, Achruk 7
Karne: 3/3
Kary: 6 min.

Rocasa: Navarro, Hernandez – de Macedo 2, Falcon 1, Priolli, Gonzalez, Hernandez, Mbengue 4, Perez, Pizzo 6, Rodriguez 5, Schuster, Toscano 3, Trojaola 2
Karne: 5/7
Kary: 6 min.

Sędziowali: Vagif Aliyev i Alekper Aghakishiyev z Azerbejdżanu

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: