-:-

Dodano: 26 listopada 2018

Porażka Polek z Niemkami na własne życzenie

Na zakończenie towarzyskiej rywalizacji w Alicante reprezentantki Polski przegrały z Niemkami 27:28 (15:14). Turniej w Hiszpanii to ostatni sprawdzian Biało-czerwonych przed startem EHF EURO 2018. Już w piątek Polki zmierzą się w Nantes z Serbkami w swym pierwszym meczu w ramach mistrzostw Europy.

Początek meczu należał do naszych zachodnich sąsiadek, które szybko objęły prowadzenie (0:2). Na szczęście nasze zawodniczki szybko się otrząsnęły, doprowadziły do wyrównania, a po chwili odskoczyły rywalkom.

W 20. minucie był remis po 11, ale niebawem skuteczny atak Karoliny Kudłacz-Gloc pozwolił odzyskać Polkom prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy to wciąż gra gol za gol, a na słowa uznania zasłużyła Bogna Sobiech, która dwukrotnie odnalazła się w trudnych sytuacjach i pokonała niemiecką bramkarkę. Do przerwy podopieczne Leszka Krowickiego wygrywały 15:14.

Start drugiej połowy to dwie znakomite akcje Aleksandry Zych, rozgrywająca najpierw trafiła do siatki przeciwniczek, a potem wywalczyła rzut karny wykorzystany przez Kudłacz-Gloc (17:14).

Biało-czerwone powiększyły przewagę do czterech trafień, ale na dwadzieścia minut przed końcem Niemkom udało się zniwelować te straty o połowę (20:18). Chwilę później tablica wyników pokazywała już remis 21:21, kryzys w polskich szeregach był nader widoczny.

Ostatni kwadrans to twarda gra po obu stronach parkietu. Wspaniałymi interwencjami między słupkami popisywała się Weronika Gawlik, coraz lepiej funkcjonowała polska obrona. Choć rywalki starały się odpowiedzieć wydawało się, że ambitna postawa Biało-Czerwonych przyniesie im wygraną. Niestety od stanu 26:24 to Niemki zdobyły trzy gole z rzędu (26:27).

Na szczęście na pięć sekund przed końcowym gwizdkiem z prawego skrzydła nie pomyliła się Aneta Łabuda (27:27). Niemiecki szkoleniowiec poprosił o przerwę w grze, a po wznowieniu mimo asysty czterech polskich defensorek samotna szarża rozgrywającej rywalek przyniosła rywalkom zwycięstwo 28:27.