Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 września 2019

Porażka EKS Startu na inaugurację PGNiG Superligi Kobiet w Elblągu

Nie zdołały elblążanki powtórzyć wyniku z ubiegłego sezonu, w którym na inaugurację ligi pokonały zespół MKS Perły Lublin. Tym razem w pierwszym meczu przed własną publicznością PGNiG Superligi Kobiet sezonu 2019/2020 uległy drużynie z Lublina 21:30 (10:12).

Pierwsza połowa meczu w Elblągu przebiegła pod znakiem wielu błędów ze strony obu drużyn. Po bardzo obiecującym początku dla elblążanek, kiedy to celne rzuty oddały Alicja Pękala i Katarzyna Cygan, mecz stał się wyrównany i żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż dwie bramki. Dopiero w 20 min po celnym karnym wykonanym przez Kingę Achruk, zawodniczki rzuciły kolejne trzy bramki i wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Zawodniczki EKSu do końca pierwszej połowy zdołały zniwelować straty do jednej bramki. Najskuteczniejsze w tym okresie były Aleksandra Garczarczyk (4 bramki) po stronie EKSu oraz Kinga Achruk i Aleksandra Rosiak ( po 3 bramki) po stronie MKSu. 

Druga połowa rozpoczęła się bardzo źle dla drużyny z Elbląga. Pierwsze 7 minut to koncert nieskuteczności ze strony młodego zespołu trenera Andrzeja Niewrzawy. Mistrzynie Polski wykorzystały to wygrywając tą część 0:7. Kolejne minuty tylko powiększyły przewagę lublinianek, które w 49 minucie prowadziły czternastoma bramkami. Zespół Startu nie mógł sobie poradzić ze skutecznymi kontrami kończonymi przez Dagmarę Nocuń i Karolinę Kochaniak, ale nie byłoby kontr gdyby nie świetne obrony Gabrijeli Besen. Drużyna z Elbląga zdołała jeszcze zniwelować straty jednak nie ma co ukrywać, w momencie kiedy wynik meczu był już przesądzony i w drużynie z Lublina wkradło się rozluźnienie. Mecz zakończył się wynikiem 21:30 na korzyść drużyny przyjezdnej.

Najlepszą zawodniczką drużyny MKS Perły Lublin wybrano bramkarkę Gabrijelę Besen, po stronie EKS Startu Elbląg wybrano Aleksandrę Garczarczyk. 

EKS Start Elbląg : Pająk, Orowicz – Choromańska 2, Waga, Garczarczyk 7, Pękala 3, Cygan 1, Kaczmarek, Trbovic, Szulc, Shypuk 5, Dronzikowska 2, Stapurewicz 1

MKS Perła Lublin : Besen, Gawlik, Olek – Łabuda 2, Szarawaga 3, Gęga, Matuszczyk, Królikowska 2, Nocuń 6, Kochaniak 3, Gadzina 2, Rosiak 6, Blazevic 3, Achruk 3

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: