Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
4
M
4
4
S
5
6
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 października 2021

Pora na mecze Ligi Europejskiej

Już w piątek piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozpoczną swoją przygodę w europejskich pucharach. Mistrzynie Polski rozegrają dwa mecze drugiej rundy EHF Ligi Europejskiej ze szwajcarskim LC Brühl Handball.

MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet

– Mieliśmy materiały wideo do analizy. To zespół, składający się z rodzimych piłkarek ręcznych, wspartych zawodniczkami z Austrii, Węgier, Danii, Niemiec, czy nawet Polski. Gra tam dobrze nam znana z występów w nieistniejącej już drużynie z Gdyni, Kinga Gutkowska. Także można powiedzieć, że to taki międzynarodowy zespół – mówi Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

W lidze szwajcarskiej Brühl ro najwyższe laury rywalizuje z Zug – Drużyna Brühl ma na swoim koncie wiele sukcesów w rodzimych rozgrywkach, nie tak dawno cieszyła się ze zdobycia Superpucharu Szwajcarii – mówi trener Mistrzów Polski.

Lubinianki mają za sobą udane występy w rozgrywkach ligowych. Teraz mogą skupić się na pucharowym rywalu – Za nami pierwsza runda rozgrywek ligowych, w których wygraliśmy sześć na siedem spotkań. Czasu przed pierwszym piątkowym meczem nie ma już zbyt wiele, ale na pewno będziemy bardzo dobrze przygotowane pod pierwszego rywala w europejskich rozgrywkach – dodaje szkoleniowiec Zagłębia.

Już 22-23 października Zagłębie rozpocznie rywalizację z europejskich pucharach. Dwa mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z LC Brühl Handball odbędą się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Pierwszy, piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Sobotnie spotkanie, w którym to Miedziowe formalnie będą gospodarzem odbędzie się o godzinie 14:00.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: