-:-

Dodano: 12 grudnia 2021

Polki wygrywają

Polska pokonała Słowenie 27:26 w drugim spotkaniu II rundy Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Biało-Czerwone odrobiły straty z pierwszej połowy i odniosły zwycięstwo w pięknym stylu.

Reprezentacja Polski ZPRP

Polki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia. Już w pierwszych akcjach pokazały, że nie zamierzają się poddawać mimo, iż nie mają już szans na wyjście do ćwierćfinału. Dzięki bardzo dobrej grze w obronie Biało-Czerwone wypracowały sobie kilkubramkową przewagę i gdy wydawało się, że prowadząc 9:5 mają mecz po kontrolą przydarzył im się przestój. Nieskuteczność w ataku i kilka błędów naszego zespołu tylko napędziło Słowenki. Polki stracił siedem bramek z rzędu i przegrywały już 9:12. Tuż przed końcem pierwszej połowy udało się jednak odrobić nieco straty i pierwszą połowę kończyliśmy z jednobramkową stratą (12:13).

Druga połowa rozpoczęła się od koncertowej gry Polek, które nakręcały się z każdą kolejną udaną akcją. Świetnie również funkcjonowała obrona, z którą Słowenki miały ogromny problem. Biało-Czerwone zbudowały nawet czterobramkową przewagę, jednak w końcówce spotkania rywalki zmniejszyły nieco straty do Polek. Ostatecznie nasz zespół pokonał Słowenki 27:26, odnosząc pierwsze zwycięstwo w II rundzie Mistrzostw Świata.

MVP spotkania została Dagmara Nocuń, która zdobyła 6 bramek.

Polska – Słowenia 27:26 (12:13)

Polska: Maliczkiewicz, Płaczek, Zima – Zimny, Płomińska 2, Kobylińska 5, Balsam, Gęga, Matuszczyk 2, Górna 3, Rosiak, Nosek, Szarawaga, Achruk 4, Roszak 5, Nocuń 6.

Słowenia: Vojnovic, Pandzic – Juric 1, Gros 8, Omoregie 1, Zabjek, Stanko 3, Ljepoja 2, Zulic 3, Varagic 4, Svetik, Copi 2, Beganovic, Mrmolja, Gomilar Zickero 1, Kramar 1.