Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 20 września 2018

Polki trenują w Szczyrku. Uraz Kudłacz-Gloc

Trener kadry narodowej kobiet Leszek Krowicki na 20 września wyznaczył termin zbiórki na zgrupowanie w Szczyrku. Niestety uraz Karoliny Kudłacz-Glocz okazał się poważniejszy i nie zobaczymy jej w silnie obsadzonym turnieju Golden League.

Kapitan Biało-czerwonych dalej odczuwa dolegliwości związane z mięśniem dwugłowym uda. Lekarze zalecili jej trzy tygodnie przerwy od zajęć. W tej sytuacji selekcjoner będzie miał do dyspozycji 17 zawodniczek. Nie wyklucza jednak, że z kadry B dokooptowana zostanie inna osoba. W tym samym czasie w Szczyrku trenowały będą również rezerwy naszego narodowego zespołu. Ekipa Sabiny Włodek przygotowuje się do wyjazdowych meczów z Rumunią B.

Trener Krowicki tydzień zaczął od spotkania w biurze ZPRP, gdzie podsumowano miniony sezon bloku żeńskiego. Następnego dnia poprowadził trening w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. A w środę obserwował spotkanie 4. kolejki PGNiG Superligi KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce.

Właśnie z tym drugim zespołem ligowym na wtorek zaplanowany jest sparing kadry A. Wcześniej, bo na sobotę, trenerzy kadr A i B ustalili termin wewnętrznej gry. Ósemka kadrowiczek z zagranicznych klubów do koleżanek dołączy po weekendowych meczach. Po sprawdzianie z drużyną Kobierzyc jeszcze tego samego dnia nasza reprezentacja uda się do Warszawy. Stąd odleci do Danii na turniej Golden League.

Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli tam zagrać. Zmierzymy się z samą czołówką światową. Francja to przecież mistrz świata, a zespołów Norwegii i Danii nikomu bliżej nie trzeba przedstawiać. Mamy przed sobą kilka celów. Zobaczymy jak wypadniemy w konfrontacji z tak silnymi rywalami. Po dłuższej przerwie od wspólnych zajęć przypomnimy sobie niektóre zagrywki, a i postaramy się wprowadzić nowe – powiedział trener Krowicki.

Turniej Golden League, Dania:
27 września, godz. 18:45: Norwegia – Polska (Viborg)
27 września, godz. 21:00: Dania – Francja (Viborg)
29 września, godz. 14:00: Francja – Norwegia (Aarhus)
29 września, godz. 16:10: Dania – Polska (Aarhus)
30 września, godz. 14:15: Francja – Polska (Horsens)
30 września, godz. 17:00: Dania – Norwegia (Horsens)

Źródło: ZPRP

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: