Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 września 2021

Pokaz siły Piotrcovii w Kielcach

Przyjezdne od początku spotkania były drużyną zdecydowanie lepszą. Po zaledwie pięciu minutach prowadziły 5:1. Po kolejnych pięciu i dwóch lobach Darii Grobelnej było już 10:2. Piotrcovia bardzo dobrze spisywała się w obronie, była też bardzo skuteczna w ataku pozycyjnym oraz w kontratakach. A Suzuki Korona Handball po zaledwie dziesięciu minutach miała aż pięć strat.

Kielczanki między 10. a 15. minutą zdobyły cztery bramki z rzędu i zmniejszyły straty do 7:11. Bardzo dobrą zmianę w bramce Małgorzata Hibner, która obroniła wszystkie pierwsze cztery rzuty rywalek. Riposta Piotrcovii była jednak natychmiastowa, bo zdobyły cztery gole i z rzędu i prowadziły 15:7.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodynie zaczęły ją od trzech nieskutecznych rzutów, a rywalki zdobyły trzy gole z rzędu i było aż 14:24. Potem jedynym pytaniem było, jak wysoko ekipa z Piotrkowa wygra w Kielcach. W końcówce kontuzji dłoni doznała Honorata Gruszczyńska. – Prawdopodobnie nie jest to poważny uraz – powiedział tuż po spotkaniu Krzysztof Demko, członek zarządu i fizjoterapeute kieleckiej siódemki.

MVP meczu wybrano Aleksandrę Oreszczuk z Piotrcovii. Najlepszą zawodniczką w Suzuki Koronie Handball została Magda Więckowska.

– Nie wiem co powiedzieć po takim meczu, bo naprawdę nie wiem co się z nami stało. Chciałyśmy wygrać, takie było nastawienie, bo to był dla nas bardzo ważny mecz. Kluczowy był początek meczu, w którym popełniłyśmy sporo błędów. Próbowałyśmy potem nawiązać walkę, ale się nie udało – powiedziała Alicja Pękala, rozgrywająca Suzuki Korony Handball.

Teraz w rozgrywkach PGNiG Superligi będzie ponad dwutygodniowa przerwa. Suzuki Korona Handball rozegra kolejny mecz w piątek, 15 października na wyjeździe ze Startem Elbląg. Natomiast Piotrcovia zagra na wyjeździe z Młyny Stoisław Koszalin.

Suzuki Korona Handball – Piotrcovia 28:39 (14:21)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska – Więckowska 9, Kowalczyk 8, Pękala 4, Kędzior 3, Rosińska 1, Jasińska 1, Zimnicka 1, Grabarczyk 1, Gruszczyńska.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Królikowska 6, Oreszczuk 6, Grobelna 5, Jureńczyk 4, Trawczyńska 4, Waga 4, Stanisławczyk 3, Majsak 2, Sobecka 2, Trbović 2, Klonowska 1, Fesdorf.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: