Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 17 lutego 2016

Pojedynek na dole tabeli, szansa Ruchu

Ruch Chorzow - UKS Koscierzyna

Czwartkowy wieczór stać będzie m.in. pod znakiem pojedynku w dolnych rejonach tabeli. Ostatni KPR Jelenia Góra zmierzy się z Ruchem Chorzów. Na Dolnym Śląsku dojdzie więc do ważnego spotkania w kontekście walki o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet.

20. kolejka PGNiG Superligi / 18.02.2015 / godz. 17:30
logo KPR

KPR
JELENIA GÓRA

vs

KPR RUCH
CHORZÓW

logo Ruch

Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się sześciobramkowym zwycięstwem Ruchu. Warto jednak podkreślić, że do przerwy to jeleniogórzanki miały minimalną zaliczkę. Faworytem czwartkowej rywalizacji będą przyjezdne z Chorzowa, które dzięki zdobytym dwóm punktom zrobią duży krok w kierunku utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć Ruch ma problemy kadrowe, to młode zawodniczki coraz częściej udowadniają swoją przydatność do zespołu. Doskonałym przykładem jest 17-letnia skrzydłowa, Oktawia Płomińska, która w ostatnim spotkaniu z Kościerzyną zdobyła aż dziesięć bramek. Za Niebieskimi przemawiają również ostatnie wyniki.

Ostatni w tabeli KPR ma natomiast spore problemy z powiększeniem swojego dorobku. Choć gospodynie chciałyby dać swoim kibicom powód do radości, to o zwycięstwo będzie im trudno. Mecz z Olimpią-Beskid potwierdził różnicę klas i dał kolejny sygnał, że przed jeleniogórzankami wciąż sporo pracy. Mimo to, zespół Mirosława Saneckiego zrobi wszystko, by punkty pozostały na Dolnym Śląsku.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: