-:-

Dodano: 14 maja 2015

Pogoń Baltica blisko brązowych medali

W środę i czwartek rozegrane zostały pierwsze dwa mecze rywalizacji o brązowe medale PGNiG Superligi kobiet. Oba spotkania padły łupem szczypiornistek Pogoni Baltica Szczecin, które we własnych progach pokonały Start Elbląg.

O 3. miejsce:

Pogoń Baltica Szczecin – Start Elbląg 32:29 (16:18)
Pogoń Baltica Szczecin – Start Elbląg 27:19 (16:10)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Pogoni (do trzech zwycięstw)

Podopieczne trenera Adriana Struzika są tym samym o krok od zdobycia brązowych medali mistrzostw Polski. Szczeciniankom do zakończenia rywalizacji brakuje już tylko jednego zwycięstwa, co osiągnąć mogą 20 maja, kiedy to w Elblągu odbędzie się trzecie starcie obu ekip.

Szczypiornistki Startu po dwumeczu w Szczecinie mogą odczuwać niedosyt i sportową złość. Zwłaszcza w pierwszym, środowym spotkaniu, ekipa trenera Antoniego Pareckiego była bliska triumfu, do przerwy prowadząc z drużyną Pogoni 18:16. Jeszcze w 43. minucie elblążanki wygrywały 26:22, lecz fatalna skuteczność i ogromna liczba błędów w ostatnim kwadransie sprawiły, że Pogoń powróciła do gry i przechyliła szalę zwycięstwa na swą korzyść, ostatecznie wygrywając 32:29.

W czwartek z kolei zespół trenera Struzika rozstrzygnął losy spotkania już w pierwszej połowie. Start co prawda rozpoczął zawody od prowadzenia 3:1, ale kolejne minuty w pełni należały już do szczecińskiej drużyny. Za sprawą dobrej gry Adrianny Płaczek między słupkami oraz wysokiej skuteczności Małgorzaty Stasiak i Agaty Cebuli, w 27. minucie Pogoń wygrywała już 16:9. I choć po zmianie stron elblążanki rzuciły się do odrabiania strat, to ani razu nie udało im się zbliżyć na dystans mniejszy niż cztery gole.

Pogoń spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i bez najmniejszych kłopotów dowiozła wygraną do końcowej syreny, zwyciężając 27:19. Po podopiecznych trenera Struzika nie widać było zmęczenia zeszłotygodniowym meczem rewanżowym finału Challenge Cup oraz związaną z tym wydarzeniem długą podróżą do Francji. W nadchodzący weekend szczecinianki czeka walka w Final4 PGNiG Pucharu Polski w Lubinie, Strat z kolei ponownie będzie odpoczywał. Czy elblążanki dobrze spożytkują ten czas?

Baraż o PGNiG Superligę:

UKS PCM Kościerzyna – Aussie Sambor Tczew / 17.09.2015, godz. 15:00

Zaplanowane na nadchodzącą sobotę i niedzielę zmagania turnieju Final4 PGNiG Pucharu Polski nie będą jedynymi weekendowymi meczami z udziałem drużyn PGNiG Superligi. W niedzielę, 17 maja, rozegrane zostanie pierwsze spotkanie barażowe o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015/16.

Rywalkami szczypiornistek Aussie Sambora Tczew, które obecne rozgrywki zakończyły na 11. pozycji, będą wicemistrzynie I ligi kobiet, zawodniczki UKS PCM Kościerzyna. Dla kościerskiej drużyny będzie to już trzecie podejście do baraży o miejsce w PGNiG Superlidze. W poprzednich sezonach podopieczne Dariusza Męczykowskiego ulegały ekipom z Chorzowa i Olkusza. Czy tym razem powiedzenie „do trzech razy sztuka” okaże się prawdziwe? Warto dodać, że w miniony weekend awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewniły sobie szczypiornistki AZS AWFiS Łączpol Gdańsk.

Pierwszy mecz kościersko – tczewskiej rywalizacji rozegrany zostanie na parkiecie UKS-u PCM. Rewanż zaplanowany został na 20 maja i jego gospodarzem będzie Aussie Sambor.